Vettel se Rosbergovi omluvili za kolizi v úvodu GP Malajsie

Sebastian Vettel a Nico Rosberg kolidovali v první zatáčce Velké ceny Malajsie. Pro Vettela tím závod skončil, Rosberg se nakonec dokázal propracovat na stupně vítězů.

Vettel sám označil věc za závodní incident, ale sportovní komisaři to viděli jinak, a tak Vettel na startu GP Japonska v neděli klesne na startovním roštu o tři místa.

„Myslím, že oba bychom se do zatáčky bez problémů vešli, uvedl Vettel. „Nico se ale rozhodl pro jinou stopu, je vpředu, nemá s tím co do činění a nemusí se trápit tím, co dělají lidé za ním.“

Vettel se omluvil

Rosberg na svém Youtube prozradil, že se mu Vettel za incident omluvil. „Sebastian mi volal a omluvil se, což je pěkné,“ řekl Rosberg. „Body, které jsem ztratil, mi to nevrátí, ale je pěkné to slyšet. Můj start byl dobrý, byl jsem na vnějšku od Lewisem a pak jsem pocítil velkou ránu vzadu, po které jsem se roztočil.“

Rosberg po závodě řekl, že si myslel, že pro něj v první zatáčce závod skončil. Kvůli odstoupení Hamiltona nakonec ale posílil své vedení v šampionátu.

„Z hlediska bodů to pro mě byl dobrý den, ale ne ze správných důvodů, protože si je chci zasloužit.“

Hamiltona prý chápe. „Je to hrozné, když si zasloužíte vyhrát závod a zradí vás technika. Jsem si jistý, že je teď opravdu těžce zklamaný. Je to pochopitelné.“

Další článek: Hamilton je na tom s motory stejně jako Rosberg, uvedl Mercedes

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.