Vettel se přirovnal k Schumacherovi

Sebastian Vettel se přirovnal k Michaelu Schumacherovi …ale není to tak, jak si myslíte.
Vettel se přirovnal k Schumacherovi

Úřadující mistr světa se letos trápí. Nejen, že Red Bull není nejrychlejším vozem a na Mercedes ztrácí, ale Vettel se musí ohlížet i na svého týmového kolegu, který je mu více než důstojným soupeřem.

V rozhovoru pro německá média Vettel připustil, že stejně jako každý pilot, také on se staví na start s cílem vyhrávat a pocitu z vítězství se nic nevyrovná. Pokud už ale nemůže vyhrát, protože mu to současný vůz neumožňuje, chce mít alespoň dobrý pocit z vlastního výkonu. Letos se mu nedaří ale ani to.

Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

„Letošní sezóna není v tomto ideální. S vozem máme často problémy. Je těžké se dostat do rytmu a vydat ze sebe to nejlepší. Když stávkuje technika, tak ani jezdec s tím nic neudělá“, říká Vettel pro RTL.

Podle Vettela je důležitá psychika a z problémů, jako byly ty v Monaku, se rychle otřepat a dívat se dopředu. 

Jako Schumacher

„Když už chcete nějaké přirovnání, tak bych se mohl přirovnat k Michaelovi a k jeho návratu s Mercedesem. Auto nebylo tak dobré, jaké měl kdysi ve Ferrari. Hodně lidí pak říkalo, že ve Ferrari vyhrával jen díky štěstí.“

Další článek: Räikkönena čeká dvoustá velká cena

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).