Vettel se při bránění prvního místa pořádně zapotil

Lewis Hamilton na něho zle dotíral. O to větší úlevu mu vítězství přineslo. Cesta za dalším triumfem tentokrát nevedla z prvního místa na startu.
Vettel se při bránění prvního místa pořádně zapotil

"Samozřejmě to bylo velmi náročné. Bylo to hodně těsné, naštěstí se mi v posledních dvou kolech podařilo udělat malý náskok, který se mi podařilo udržet. KERS chvilku fungoval, chvilku zase ne, takže to byl hodně perný závod. McLaren a Lewis nám to také zrovna nezlehčovali.

Cítíte velkou úlevu, když vjedete na cílovou rovinku a zahlédnete šachovnicovou vlajku. Jsem moc spokojený, je to skvělý výsledek. Potvrzuje to, že jsme velmi silní. Takový výsledek zřejmě mnoho lidí nečekalo. Týmy Ferrari a McLaren nám daly zabrat. Když mi šest kol před cílem řekli, že nemám používat KERS, nebyla to zrovna dobrá zpráva. Nemusím to tu ani říkat, tým ví, že to do budoucna musíme zprovoznit. Je to nezbytné. Bez funkčního KERS nejsme tam, kde bychom chtěli být," prozradil Vettel.

Mark Webber si vybojoval první místo na startu. To se mu však ve vítězství přetavit nepodařilo. Ba co víc, nepodíval se ani na stupně vítězů a dojel čtvrtý.

"Nemyslím si, že by můj start byl tak strašný, ale Fernando předvedl fenomenální. Neproběhlo to tak, jak jsme si naplánovali. Podobalo se to šachové partii. Lidi si vzájemně hlídali pitstopy ostatních. Na trati jsem se do závodění moc nezapojil. Dojel jsem čtyřicet vteřin za Sebem a Lewisem. Bylo to dnes velmi zajímavé. Frustroval nás Fernando Alonso, který do boxů zajížděl pokaždé s námi! Chvílemi jsem byl rychlý, chvílemi zase ne. Dopadlo to, jak to dopadlo," řekl Australan.

Další článek: Hamilton dostal Vettela pod tlak, se závodem je spokojen

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton