Vettel se osobně omluvil za Malajsii všem členům týmu Red Bull

Sebastian Vettel znovu uznal, že v Sepangu chyboval, když neuposlechl týmový příkaz neútočit na Marka Webbera. V továrně týmu se všem omluvil.
Vettel se osobně omluvil za Malajsii všem členům týmu Red Bull

Vettel se do sídla týmu v Milton Keynes vrátil v úterý. "Řekl, že nemůže vrátit čas, ale akceptoval, že to, co udělal, bylo špatné," popisoval šéf stáje Christian Horner pro Sky Sports.

"Omluvil se týmu a každému jednotlivému zaměstnanci za své počínání, protože uznává, že je tým životně důležitý a že být součástí týmu je klíčovém aspektem pro možnost bojovat a tyto šampionáty."

Svému týmovému kolegovi Marku Webberovi se německý závodník omluvil už v Malajsii. Horner věří, že Australan uzná, že nešlo o záměr.

"Tým měl v úmyslu, aby ten závod vyhrál Mark. Je dost velký na to, aby věděl, že v tom nebyl žádný zlý úmysl, že tým nechtěl takovou situaci vytvořit. Je ve voze, který dokáže vyhrávat Grand Prix a snad i bojovat o šampionát, takže nemám pochyb o tom, že Mark dokončí sezónu s námi," dodal Horner.

Další článek: Na udržení ve formuli 1 potřebuje Marussia 38 miliónů korun týdně

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.