Vettel se obával šachmatu ze strany Mercedesu

Pilot Ferrari Sebastian Vettel ubránil první příčku až do cíle Velké ceny Bahrajnu a svůj 200. závod ve formuli 1 oslavil vítězstvím. Kimi Räikkönen po chybě v boxech závod nedokončil.
Vettel se obával šachmatu ze strany Mercedesu

Němec po startu z pole position držel vedoucí pozici a v 19. kole jel do boxů, kde jeho vozu mechanici obuli měkkou sadu pneumatik. O dvě kola později stavěl také Valtteri Bottas z Mercedesu, který si ale nechal nazout střední směs.

Ferrari se ale rozhodlo už Vettela nepovolávat do boxů a pokusit se dojet na měkké směsi až do cíle. V samotném závěru závodu Bottas vedoucího Vettela sice rychle stahoval, ale nepodařilo se mu dostat se do vedení a Vettel si o 0,6 s dojel pro vítězství.

„Myslím, že 10 kol před koncem jsem do rádia řekl, že mám všechno pod kontrolou. A to byla lež,“ řekl Vettel. „Nic nebylo pod kontrolou. Když mi řekli, jakou měl v tu chvíli Valtteri rychlost, tak jsem řekl, že to v žádném případě nemůžu zvládnout. V autě jsem udělal nějaké propočty a myslel si, že mě dožene.

Snažil jsem se jet co nejčistěji. Oba mercedesy byly na konci stintu velmi silné, obzvlášť ten první, a když přezuli na tvrdší sadu, viděli, co jsme udělali. Při přezutí na střední pneumatiku jsem si pomyslel, že je to šachmat, protože my museli zajet znovu.

Takový byl původní plán, ale znovu jsme jej změnili a pokusili se s nimi vydržet co nejdéle to šlo. A o kousek to vyšlo. Nechybělo mnoho, Valtteri to zkusil, ale naštěstí už neměl dostatek kol, takže jsem velmi šťastný.“

Räikkönen nedokončil

Druhý pilot Ferrari Räikkönen cíl závodu neviděl, když musel svůj vůz odstavit ještě v boxové uličce poté, co se nepodařilo vyměnit levou zadní pneumatiku na jeho voze. Fin od mechaniků vyjel s původní pneumatikou, zatímco zbylé tři byly vyměněné. Při zastávce v boxech se navíc zranil jeden z mechaniků Ferrari.

„To, co se dnes při zastávce v boxech stalo našemu Francescovi, je velmi smolné. Je mi ho líto a doufám, že bude brzy v pořádku,“ řekl na adresu zraněného mechanika Räikkönen.

„K samotnému incidentu. Vím jen, že jsem se rozjel, když jsem viděl rozsvícené zelené světlo. Nemohl jsem si uvědomit, že tam byl problém s levým zadním kolem. Pak jsem viděl, že se někdo zranil a okamžitě mi tým řekl, ať zastavím. Bohužel něco muselo být špatně a my musíme zjistit, co to bylo.

Vůz měl dnes dobrou rychlost, ale mně se na startu protočila kola. Nicméně, teď toho moc nemůžu dělat, jen čekat na příští závod, kde se pokusíme znovu o maximum.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren i ve druhém závodě sezóny bodoval s oběma vozy

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10