Vettel se obává, že tato GP Německa je na nějaký čas poslední

Hockenheim se střídal s Nürburgringem, což ale před pár lety zkolabovalo. Nyní také v Hockenheimu chtějí jiné a lepší podmínky a budoucnost GP Německa je ve hvězdách.
Vettel se obává, že tato GP Německa je na nějaký čas poslední

„Obávám se, že to bude na nějaký čas naposledy,“ řekl na tiskové konferenci Sebastian Vettel na adresu Grand Prix Německa.

„Byla by škoda, kdybychom ztratili jeden z klasických závodů. Jsem v podstatě odtud. Je to jen půl hodiny od místa, kde jsem se narodil a vyrostl. Tato oblast pro mě určitě znamená hodně a bylo by skvělé mít zde dobrý víkend.“

Takhle to dál nejde, zní z Hockenheimu. Přesune se F1 do Berlína?

Takhle to dál nejde, zní z Hockenheimu. Přesune se F1 do Berlína?

„Myslím, že to pravděpodobně souvisí s tím, že obecně musíte platit peníze, abyste získali Grand Prix. Ostatní jsou připraveni platit peníze, financovat velkou cenu. Myslím, že hlavním problémem je, že Německo není připraveno vynaložit peníze na to, aby mělo velkou cenu, na propagaci F1, propagaci závodění, na to, aby přilákalo lidi, kteří sem přijdou.“

Němci jsou rozmazlení

Jediným dalším Němcem na startu bude Nico Hülkenberg. Podle něj jsou možná Němci rozmazleni úspěchy.

„Myslím, že jde o komerční otázky, je to jednoduché. Možná, že národ je trochu přesycený nebo unavený ze závodění, nevím.“

Hülkenberg připomenul, že Němci měli v poslední době vždy ve formuli 1 ty největší úspěchy – od Schumachera přes Mercedes, Vettela až po Rosberga.

„Myslím, že Němci jsou trochu rozmazlení, protože jsme byli vždy úspěšní. Nevím, zda to má vliv.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Webber: Když to v závodě nejde podle plánu, Vettel selhává

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00