Vettel se na mokru přiblížil Hamiltonovi na 0,055 sekundy

Vettel se na mokru přiblížil Hamiltonovi na 0,055 sekundy

Vettel měl v první části problémy s baterií, nakonec se kvalifikoval do první řady s malou ztrátou na Hamiltona. Ricciardo skončil pátý.

Sebastian Vettel se v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie v Sepangu probojoval do první řady. Za nejrychlejším Lewisem Hamiltonem zaostal o 0,055 sekundy. Druhý jezdec Red Bullu Daniel Ricciardo skončil pátý.

Vettel měl hned v první části kvalifikace problém s baterií, který se podařilo vyřešit v boxech restartováním vozu. „Bylo dobré znovu vyjet a získat další zkušenost s autem na mokru. Třetí část kvalifikace nebyla perfektní. Raději bych vyjel ještě jednou. Cítil jsem, že tu a tam je možnost trochu získat. Bylo to velmi těsné, možná až příliš, když se podíváte na rozdíl, dalo se jet rychleji,” vzpomínal.

Čtyřnásobný mistr světa z posledních čtyř let sportovně uznal, že zlepšit se mohl i Hamilton, kdyby měl možnost. „Je dobré být na konci dne v první řadě. Mohla by to zítra být správná strana startovního roštu. Záleží, jak dobrý bude náš start, ale s výsledkem jsem spokojen,” přiznal.

Ricciardo označil počasí za největší dnešní výzvu. „Když už tu prší, tak pořádně leje. Hledání prostoru na trati může být obtížné a viditelnost je špatná. Voda stříká na stovky metrů, čistou stopu musíte hledat,” popisoval složité podmínky.

Australan podle svých slov ve třetí části kvalifikace zaostával, ale umístění v první pětce podle něj není vzhledem k podmínkám tak špatné. „Myslím, že na mokru máme určitě větší šanci. Mercedesy byly ráno na suchu velmi rychlé, bylo by dobré, aby zítra bylo počasí jako dnes. Sebastian na mě měl velký náskok, musím se tedy podívat, kde se můžu zlepšit, protože jeho tempo bylo velmi dobré a blízko pole position,” zhodnotil.

Šéf týmu Christian Horner upozornil, že oba jezdci měli potenciál zajet lepší časy, kdyby je nezdržel provoz na trati. Jejich umístění prý překonalo jeho očekávání a označil ho za skvělou startovní pozici do závodu.

Thierry Salvi z Renaultu zdůraznil, že tým se stále učí využívat novou pohonnou jednotku, zejména na mokru. „Oba jezdci měli s nakládáním s motorem a baterií dost práce. Kvalifikace byla pro oba velmi náročná. Když měl Seb v první části problém s baterií, měli jsme trochu obavy, ale dokázali jsme to opravit,” vysvětlil a pochválil Vettela, který jel s novým vozem na mokru prakticky poprvé, protože v Austrálii nepostoupil do třetí části, i Ricciarda, který si podle něj na novou pohonnou jednotku zvyká velmi dobře.

GEPA_full_2794_GEPA-29031499012.jpgGEPA_full_3285_GEPA-29031499024.jpgGEPA_full_6726_GEPA-29031499023.jpg

Doporučujeme

Články odjinud