Vettel se do historie zapsal už teď, myslí si Coulthard

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard na sobotní akci AUTOSPORT International 2012 prohlásil, že podle jeho mínění se dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel už teď zapsal mezi legendy.
Vettel se do historie zapsal už teď, myslí si Coulthard

Čtyřiadvacetiletá německá hvězda vyhrála v minulé sezoně jedenáct závodů, dokázala obhájit svůj titul mistra světa ze sezony předchozí, a to dokonce s více než stobodovým náskokem na druhého muže šampionátu Jensona Buttona z McLarenu.

Sebastian Vettel přišel do Red Bullu v roce 2009 jako náhrada za Davida Coultharda, který na konci sezony 2008 zakončil svou kariéru ve formuli 1. Coulthard je na svého nástupce pyšný a dokonce si troufá tvrdit, že Němec už teď patří mezi legendy.

"Podívejte se na Marka Webbera," řekl včera Coulthard na AUTOSPORT International 2012. "Je to jezdec, kterého si hodně cením, ale vedle Sebastiana vloni vypadal jako průměrný jezdec. Všichni ale víme, že tím on není."

"Ve finále je opravdu úžasné, že byl Sebastian tak dominantní, protože jeho vítězství nebyla jako v éře Michaela Schumachera, který někdy vyhrával i s náskokem půl kola," vysvětluje Skot.

"Od té doby se rozložení sil mezi týmy hodně srovnalo. Viděli jsme Alonsa, který se nikdy nevzdával, kolísavou formu Lewise (Hamiltona), který byl úžasný, když byl zrovna v dobré kondici, a Jensona (Buttona), který byl fantastický. Když tedy Sebastian vyhrával, nebylo to o moc."

Pochvalu bývalý pilot Red Bullu vysekl také letošním výkonům Jensona Buttona, jenž se stal prvním, kdo dokázal porazit Lewise Hamiltona v rámci týmového boje. "Myslím, že je lepším jezdcem teď, než když vyhrál svůj titul s Brawnem. Tenkrát si udělal velký bodový náskok, ale jeho soupeři ho začali stahovat. On pak dělal chyby. Byl jako tenisový hráč, který zkazil jednoduchý smeč," popisuje Coulthard.

"Když se na něj ale podíváte teď, když se podíváte na způsob jeho výkonů, pochopíte, že mu narůstá sebedůvěra. Teď se dostal do takové fáze, že když je stav nejhorší, on je tím, za kým přijdou. Je opravdu působivé, že se dostal do této pozice."

Další článek: Alonsovy boje s novináři mají pokračování

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen