Vettel se chce postavit zákazu změny designu helmy

Pilot Ferrari se nového pravidla a zejména pokut za jeho porušení nebojí.
Vettel se chce postavit zákazu změny designu helmy

Sebastian Vettel prohlásil, že ani nový zákaz měnit během sezóny F1 zbarvení své helmy jej nemusí odradit od toho, aby v sezóně její design změnil.

Komise F1 tento týden schválila pravidlo, podle kterého budou muset mít nově jezdci po celou sezónu stejné zbarvení své přilby. Vedení F1 si od tohoto kroku slibuje lepší orientaci diváků a snazší identifikaci jezdců.

Právě čtyřnásobný mistr světa má přitom v oblibě často měnit svůj design helmy. Za svou kariéru už měla jeho helma přes 90 různých zbarvení.

Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

Vettel má problém. Měnit design helem bude zakázáno

A i přesto, že v letošní sezóně nemá v úmyslu už zbarvení své helmy měnit tak často, během testů v Barceloně prohlásil, že pokud bude finanční pokuta za toto porušení jen malá, pak ji rád zaplatí.

„Plán je to trochu zklidnit,“ řekl Vettel, který používá bílou helmu s barvami německé státní vlajky. „Zdá se, že v těchto těžkých časech, je to (zákaz změny designu přilby) jediná věc, na které se lidé mohou shodnout!

Nevím, jaká za to bude penalizace. Když to ale bude jen malá pokuta, kde peníze půjdou na charitu, pak budu velmi rád i nadále měnit design své přilby.“

Jeho bývalý týmový kolega Daniel Ricciardo pak vtipně poznamenal, že za nové pravidlo může právě německý pilot.

„Myslím, že to celé začal Seb - bylo ironické, že ho použili na fotografii,“ řekl Australan. „Já se z toho nerozčiluji. Když si budu muset jednu nechat, tak to udělám. Myslím, že někdo jako Seb bude trpět trochu víc!“

Foto: Red Bull Media House

Diskuze (55) Další článek: McLarenu nepomohla ani úprava těsnění, znovu měl problémy
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".