Vettel s Ricciardem si užili bitvy s Alonsem

Piloti Red Bullu Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo odjíždějí z Hockenheimu s velkým úsměvem na tváři. V závodě se totiž dobře bavili souboji s Fernandem Alonsem.
Vettel s Ricciardem si užili bitvy s Alonsem

Vettel byl Španělovým soupeřem zejména v první polovině závodu, kterou strávil v jeho blízkosti. Taktika sice v průběhu vyšvihla do čela pilota Ferrari, Němec ale zabojoval a nakonec dojel do cíle dříve on.

„Dnes to s Fernandem byla zábava, asi jsme navázali tam, kde jsme na Silverstonu přestali!“, vyprávěl nadšeně Vettel. „V první půlce závodu to bylo poměrně zábavné a v jeden moment to s oběma ferrari bylo docela těsné, ale podařilo se nám zůstat vpředu.

Při druhé zastávce to bylo už moc těsné a Fernandovi se povedlo mě bez větších potíží předjet, což nás docela přibrzdilo, ale ke konci jsme se rozhodli být agresivnější, abychom zajistili, že se před něj dostaneme a pak si na něj budeme schopni vybudovat nějaký náskok, což pro nás bylo klíčové, jelikož jsme to ke konci závodu už měli jen tak tak s palivem.

Myslím, že to bylo to nejlepší, čeho jsme dnes mohli dosáhnout. Danielovi se v závěru bohužel jen těsně nepovedlo Fernanda předjet“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vettelův únik však Alonsa přítomnosti Red Bullu nezbavil. V závěru s ním totiž bojoval Ricciardo, jenž musel dotahovat po nešťastném prvním kole, ve kterém se kvůli kolizi mezi Felipem Massou a Kevinem Magnussenem propadl do druhé poloviny pole.

„Tohle byla úžasná zábava, jeden z nejzáživnějších závodů, které jsem kdy odjel. No, ne první kolo, samozřejmě, tam jsem byl zkrátka ve špatný čas na špatném místě. Nebylo to tak zlé jako pro Massu, snad je v pořádku, já byl na vnějšku a došlo ke kolizi, já se jí musel vyhýbat a propadl jsem se hluboko polem dolů, vlastně ani nevím kam až.

Pak jsem zkrátka týmu rádiem řekl, pojďme si tu stíhací jízdu pořádně užít, abychom na sebe dnes byli hrdí. A myslím, že to se nám povedlo, bojovali jsme tvrdě a nedali jsme nic zadarmo.

Tohle jsou ty bitvy, které si osobně velice užívám. Fernando je známý coby tvrdý závodník a já si říkal, s kým lepším než s ním si mohu dobře zabojovat. Já byl na tvrdších gumách a on měl čerstvější měkčí, dal jsem do toho úplně vše a, no... skoro!“

Své závodníky za bitvu s Alonsem pochválil i šéf týmu Christian Horner: „Čtvrté a šesté místo bylo absolutním maximem, kterého jsme dnes mohli dosáhnout, hlavně po incidentu v první zatáčce, kdy Daniel odvedl skvělou práci, když se vyhnul té nehodě. V úvodu jsme viděli skvělé závodění mezi Sebastianem a Fernandem, ten byl dnes naším hlavním soupeřem. Naše strategie vyšla, takže jsme byli schopni ho poměrně pohodlně porazit, Danielovi nakonec po extrémně dobré stíhací jízdě také nechybělo moc.“

Diskuze (21) Další článek: Massa z kolize viní Magnussena, Bottas má další pódium
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.