Vettel s Red Bullem si v Istanbulu převzali své mistrovské poháry

Včera večer se v Istanbulu konal slavnostní galavečer s názvem FIA Prize Giving 2012, na němž si trojnásobný mistr světa Sebastian Vettel a jeho tým Red Bull převzali ocenění za letošní sezonu.
Vettel s Red Bullem si v Istanbulu převzali své mistrovské poháry

Slavnostní ceremonie FIA Prize Giving 2012 se konala v koncertním sále istanbulského hotelu Ciragan Palace. Trofeje si zde převzali nejen jezdci královny motorsportu, nýbrž i závodníci ostatních sérií, které Mezinárodní automobilová federace pořádá. Slavnostním hřebem celého večera bylo stejně jako každý rok udělení ceny mistru světa formule 1 mezi jezdci i týmy. Kromě Sebastiana Vettela  si za jezdce převzali svá ocenění i druhý a třetí muž šampionátu, tedy Fernando Alonso a Kimi Räikkönen.

"Být dneska večer tady a moci si odnést tuhle trofej zpátky domů na další rok, to je fantastický pocit. Jak už jsem řekl minule, je to něco, co si prostě chcete vzít zpátky," svěřoval se včera v noci letošní mistr světa Sebastian Vettel oficiálním stránkám soutěže. "Vyhrát s Red Bullem titul třikrát v řadě nás dělá velmi hrdými. Tohle byla sezona s mnoha vzestupy a pády a tým musel odvést tvrdou práci, aby mě sem dostal. Výkon všech v garáži i v továrně byl neuvěřitelný. Podpora, kterou jsme měli od Renaultu, byla také skvělá," pochvaluje si Němec.

"Pro náš tým je to fenomenální úspěch," radoval se včera šéf Red Bullu Christian Horner. "Naše usilovná práce a sebeobětování bylo letos ukázkové, myslím však, že usilovná práce i sebeobětování bylo v téhle fantastické sezoně formule 1 běžným jevem v celé pit lane. Po loňském roce se zdálo téměř nemožné, že se můžeme dostat ještě dál, ale domnívám se, že se nám to podařilo. Tým posbíral všechny zbytky svých schopností a vynalézavosti, měl odvahu postupovat podle svého přesvědčení, odmítl se poddat tomu obrovskému tlaku. Je mi ctí převzít tuto trofej jménem všem."

Diskuze (234) Další článek: Mark Webber podstoupil další operaci nohy