Vettel s Hornerem mají na penalizaci jiný názor než komisaři

Souboj Sebastiana Vettela a Fernanda Alonsa skončil Němcovou penalizací. Ti mají na penalizaci jiný názor než komisaři, ale dodávají, že jim nepřísluší celou záležitost soudit.
Vettel s Hornerem mají na penalizaci jiný názor než komisaři

Sebastian Vettel v dnešní Velké ceně Itálie v Monze sváděl těsný souboj s Fernancdem Alonsem, který se ho několikrát pokoušel předjet. Než se mu to podařilo, došlo v 26. kole v Curva Grande k incidentu, po kterém se Španěl ocitl mimo trať. Podle komisařů mu Vettel nenechal dostatek místa. Němec byl za počínání v tomto souboji potrestán penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou. Mistr světa z předchozích dvou let i šéf Red Bullu Christian Horner považují trest za nespravedlivý.

"Z mého pohledu nebyl trest správný, ale nepřísluší mi to posuzovat," uvedl Vettel. Na dotaz Autosportu se k celé záležitosti v podobném duchu vyjádřil i šéf Red Bullu Christian Horner: "Po odstoupení je to bezvýznamné, ale posuďte sami, přijde mi to trochu přísné. Nezdá se mi, že by to bylo na penalizaci, ale není na mně, abych to posuzoval."

Ředitel závodů formule 1 Charlie Whiting před britskou velkou cenou vydal prohlášení, že "jezdec bránící svou pozici na rovince a před oblastí, kde se brzdí, může během svého prvního manévru využít plnou šířku tratě, pokud není po jeho boku významná část vozu, který se pokouší dostat dopředu. Během takové obrany jezdec nesmí bez jasného důvodu opustit svou stopu." Později upřesnil, že: "pokud je jakákoliv část předního křídla vozu, který se snaží předjíždět, na úrovni zadního kola vozu nacházejícího se vepředu, bude považována za významnou část vozu."

Zatímco Vettel byl penalizován, Alonso loni v podobné záležitosti nikoliv. K celé záležitosti se vyjádřil i Alonso. "Loni k trestu nedošlo, letos ano. Myslím, že pro lidi, kteří tomuto manévru rozumí, je to velký rozdíl," uvedl.

Další článek: Force India lituje technických problémů, jejich vůz měl dnes na víc

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen