Vettel s Ferrari nejedná a nikam nepůjde, ujišťuje Red Bull

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner popřel spekulace, podle kterých by měl být Sebastian Vettel dohodnutý na budoucím působení u Ferrari.
Vettel s Ferrari nejedná a nikam nepůjde, ujišťuje Red Bull

Především italská média spekulují o tom, že Vettel podepsal smlouvu s Ferrari na závodní sedačku od roku 2014. "Hovořil jsem o tom se Sebastianem a on jasně řekl, že žádná jednání nevede a že s Ferrari nic nepodepsal," uvedl Horner pro Reuters. "Spekulace tu budou vždy..."

Šéf úřadujících mistrů připomněl, že s Maranellem jsou spojováni víceméně všichni. "Myslím, že většina našeho týmu měla letos namířeno do Ferrari, ať už Adrian (Newey), Mark (Webber), Sebastian nebo dokonce já jsem tam měl v jistou dobu jít," pokračoval s úsměvem.

"Sebastian se v týmu cítí velmi dobře, tým se cítí velmi dobře se Sebastianem. U Red Bullu je už více než 12 let a myslím, že s námi ještě pár let bude. Nemám starost o Sebastiana nebo o to, kde bude v roce 2013, 2014 a dalších letech."

"Nemyslím, že do Ferrari musí. Je velmi spokojený tam, kde je, dosahuje tu velmi dobrých výsledků a je soustředěný na to, aby dokázal ještě víc."

Vettel má s Red Bullem smlouvu na další dvě sezóny a otázkou tedy jen je, kdo bude jeho týmovým kolegou. Vše nasvědčuje tomu, že minimálně příští rok to bude znovu Webber.

"Mark dělá skvělou práci," komentoval Horner. "Myslím, že letos jezdí velmi dobře, je velmi konzistentní. Znovu si jezdění užívá a myslím, že spolu tvoří silnou dvojici."

"Auto řídí podobně a pro nás je důležité mít dva jezdce, kteří se vzájemně tlačí k nejlepším výkonům. Takže jsem si jistý, že si v příštích týdnech s Markem sedneme a popovídáme o budoucnosti."

Další článek: S Räikkönenem o angažmá u Lotusu, Ferrari a McLarenu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10