Vettel s bojem o titul příští rok nepočítá

Sebastian Vettel si nemyslí, že by Ferrari příští rok mohlo konkurovat Mercedesu.
Vettel s bojem o titul příští rok nepočítá

Vettel přestoupil k Ferrari a podíl na tom měla i letošní forma Red Bullu. Ne, že by snad Vettel utekl kvůli tomu, že Red Bull neměl vítězný vůz nebo proto, že ho porazil Ricciardo. Špatné výkony mu ale umožnily ukončit smlouvu předčasně.

„Nebylo to rozhodnutí, které jsem udělal přes noc,“ řekl pro německý Welt. „Poté, co byly špatné výsledky v první polovině sezóny, nastala možnost, že bych mohl opustit Red Bull,“ vysvětluje Vettel v narážce na výkonnostní klauzuli ve své smlouvě.

„Vedlo to k podrobnější diskusi s Ferrari. Zájem tam byl, myslím, že i načasování bylo tak akorát,“ pokračuje čtyřnásobný mistr světa.

Vettel nepřichází do Maranella zrovna v dobré době. Odešel Domenicali, Mattiacci, šéf motorářů, Montezemolo a na odchodu má být také Tombazis.

„Nechci lhát sám sobě, že budeme moci příští rok bojovat s Mercedesem. Jsem si velmi dobře vědom toho, že před Ferrari je velký úkol a že to bude nějakou dobu trvat. Zvláště když má Mercedes tak velkou konkurenční výhodu. Každá změna je krok do neznáma a existuje riziko. Právě proto jsem o tomto rozhodnutí velmi přemýšlel předtím, než jsem ho učinil. Kdybych nebyl přesvědčen o tom, že mohu být úspěšný, tak bych ho neudělal.“ 

Další článek: Napětí mezi jezdci bude i příští rok, myslí si Wolff

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.