Vettel s bojem o titul příští rok nepočítá

Sebastian Vettel si nemyslí, že by Ferrari příští rok mohlo konkurovat Mercedesu.
Vettel s bojem o titul příští rok nepočítá

Vettel přestoupil k Ferrari a podíl na tom měla i letošní forma Red Bullu. Ne, že by snad Vettel utekl kvůli tomu, že Red Bull neměl vítězný vůz nebo proto, že ho porazil Ricciardo. Špatné výkony mu ale umožnily ukončit smlouvu předčasně.

„Nebylo to rozhodnutí, které jsem udělal přes noc,“ řekl pro německý Welt. „Poté, co byly špatné výsledky v první polovině sezóny, nastala možnost, že bych mohl opustit Red Bull,“ vysvětluje Vettel v narážce na výkonnostní klauzuli ve své smlouvě.

„Vedlo to k podrobnější diskusi s Ferrari. Zájem tam byl, myslím, že i načasování bylo tak akorát,“ pokračuje čtyřnásobný mistr světa.

Vettel nepřichází do Maranella zrovna v dobré době. Odešel Domenicali, Mattiacci, šéf motorářů, Montezemolo a na odchodu má být také Tombazis.

„Nechci lhát sám sobě, že budeme moci příští rok bojovat s Mercedesem. Jsem si velmi dobře vědom toho, že před Ferrari je velký úkol a že to bude nějakou dobu trvat. Zvláště když má Mercedes tak velkou konkurenční výhodu. Každá změna je krok do neznáma a existuje riziko. Právě proto jsem o tomto rozhodnutí velmi přemýšlel předtím, než jsem ho učinil. Kdybych nebyl přesvědčen o tom, že mohu být úspěšný, tak bych ho neudělal.“ 

Další článek: Napětí mezi jezdci bude i příští rok, myslí si Wolff

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10