Vettel: Rozložení sil se bude měnit v závislosti na okruzích

Top týmy jsou podle Sebastiana Vettela tak vyrovnané, že o pořadí budou rozhodovat okruhy. Každému týmu některé vyhovují více a některé méně. Ale v Melbourne by měl být Red Bull znovu silný.

"Některé okruhy vám vyhovují více, některé méně, někdy jde o jezdecký pohled, někdy se prostě vůz chová lépe na určitém typu okruhu," uvedl Vettel. "Takže se nedá říct: OK, rychlejší bude tento nebo jiný vůz. Určitě jsou tu velmi silné čtyři týmy, ale střed pole je také velmi silný, jako například Force India. Máme za sebou jeden závod v Bahrajnu. Je to jediná zkušenost, kterou máme, kromě testů, takže si musíme ještě počkat."

Důležité z pohledu Red Bullu je, že si ověřil konkurenceschopnost svého vozu. Kvůli problémům se svíčkou sice Vettel ztrácel v Bahrajnu v závěru závodu 50 až 100 koní výkonu a z prvního místa se propadl na čtvrté, ale podle něj se jednalo o smolnou záležitost, která přijde jednou za 10 let.

O výroku Lewise Hamiltona o šíleně rychlém Red Bullu německý pilot nevěděl. "Jak jsem řekl, nejdůležitější po Bahrajnu je, i když jsme nevyhráli, že máme velmi rychlé auto. V pátek jsme měli problémy, neměli jsme rychlost, ale v sobotu a neděli jsme byli v dobré formě. Tady bychom měli být také silní, uvidíme, co dokážeme," uzavřel.

Další článek: Nejoblíbenější jsou mezi fanoušky Schumacher a Ferrari

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen