Vettel: Renault je silný partner, problémy s motory se nebudou opakovat

Sebastian Vettel je přesvědčený, že mu případný boj o titul letos nezkomplikují motory, jako tomu bylo loni. S agregátem Renault bude navíc ve výhodě díky nízké spotřebě.

"Mám silný tým, který mě stoprocentně podporuje a máme tu opravdu skvělou atmosféru," uvedl Vettel. "V Renaultu máme jednoho z nejsilnějších partnerů v oblasti motorů. Také patří mezi nejlepší ve spotřebě paliva. Jsem si jistý, že vůz bude velmi konkurenceschopný."

V roce 2009 se sice podařilo Vettelovi vyhnout penalizaci za použití devátého motoru, v několika Grand Prix ale značně omezil jízdy ve volných trénincích, což mu zkomplikovalo práci na nastavení.

"Je pravda, že jsme v uplynulé sezóně měli určité problémy s motorem, to nemůžeme popřít," řekl. "Ale vím, že se jimi Renault zabýval a ke konci sezóny jsme už žádné problémy neměli. Prosím nezapomínejte, že i když všichni předpovídali, že použijeme motor navíc a dostaneme penalizaci, nestalo se tak."

"Takže i když na tom nebyl nikdo hůře než my, neztratili jsme kvůli tomu a mohli jsme dál bojovat o šampionát. Během zimy všichni tvrdě pracujeme, nejen Renault ve Viry. Analyzovali jsme, co se stalo špatně, aby se to už neopakovalo."

V něčem ale Vettel ztratí hned na začátku, Red Bull Racing tento týden oznámil, že stejně jako loni vynechá první předsezónní testy, aby měl více času na vývoj vozu. Německý pilot je přesvědčený, že to negativní dopady mít nebude, i když by raději jezdil.

"Určitě je to zklamání," přiznal. "Ale s novým vozem budeme mít 12 dní testů, což je spousta času. Je mnohem lepší trávit čas v aerodynamickém tunelu a vývojem nového vozu, takže já jsem s tím naprosto spokojený."

Tým Red Bull Racing původně uvažoval o motorech Mercedes, ty se mu ale nepodařilo získat. Na výběr měl pak mezi setrváním u Renaultu a přestupem ke Cosworthu. Nakonec se rozhodl neriskovat a ponechal si francouzské pohonné jednotky.

Další článek: Schumacher ukončil test v GP2

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00