Vettel: Räikkönenova přímočarost se ve F1 tolik nevidí

Čtyřnásobný šampion formule 1 se těší na spolupráci u Ferrari s novým týmovým kolegou.
Vettel: Räikkönenova přímočarost se ve F1 tolik nevidí

Sebastian Vettel očekává, že s Kimim Räikkönenem coby novým týmovým parťákem naváže dobře fungující vztah, jelikož Fin je velice přímočarým člověkem.

Vettel s Räikkönenem v pátek světu odhalili nové Ferrari SF15-T. Němec do Maranella přichází po letech strávených u Red Bullu, během kterých mimo jiné zažil komplikovaný vztah s Australanem Markem Webberem. Räikkönenova povaha však podle jeho názoru něco takového nepřipustí.

„Neočekávám žádné problémy,“ řekl Vettel. „Bude to týmový kolega, kterého bude těžké porazit na trati, protože je velice rychlý a talentovaný, mimo dráhu spolu ale vycházíme dobře.

Obvykle s ním člověk neprohodí mnoho slov, je ale velice přímočarý, což je něco, co na Kimim oceňuji a co ve formuli 1 není k vidění tak často.“

Räikkönen se na spolupráci se čtyřnásobným mistrem světa také těší.

„Je to poprvé, co s ním budu spolupracovat, jsem si ale jistý, že si dobře porozumíme a budeme tlačit tým vpřed,“ řekl šampion z roku 2007. „Samozřejmě spolu budeme bojovat, ale v dobrém slova smyslu a budeme se snažit jeden druhého tlačit, abychom ze sebe dostali víc.“

Další článek: Hamilton: Dohnat Mercedes budou mít soupeři ještě těžší