Vettel: Räikkönen do Red Bullu teď nepřijde, ale budoucnost je otevřená

Sebastiana Vettela trochu mrzí, že příští rok nebude mít za týmového kolegu Kimiho Räikkönena, ale dodává, že není všem dnům konec.
Vettel: Räikkönen do Red Bullu teď nepřijde, ale budoucnost je otevřená

Komentátoři Sky Sports mají pořád za to, že Räikkönen ještě má šanci se dohodnout na sedačce 2014 s Red Bullem, ale Vettelův komentář tomu nenasvědčuje. Mistr světa ovšem připouští příležitost v budoucnu.

"Nevěděl jsem, jestli je to reálné," řekl k potenciálnímu příchodu finského jezdce k Red Bullu. "Naučil jsem se o tisku, jako většina z nás, že jak to vypadá, to (ve skutečnosti) nebývá. Jistě, hovořil jsem s týmem, ale není to mé rozhodnutí."

"Myslím, že v mnoha ohledech by to bylo s Kimim fajn, ale teď se to nestane, takže nemá moc smysl o tom hovořit. Ale kdo ví? Pořád je mladý. Já jsem mladý a stát se může hodně věcí, takže nikdy neříkejte nikdy."

Favoritem na Webberovu sedačku by teď měl být Ricciardo, ale Red Bull ho zatím odmítá potvrdit.

"Myslím, že nakonec na tom moc nezáleží," řekl Vettel k identitě svého budoucího týmového kolegy. "V ideálním případě to bude někdo konkurenceschopný, stejně jako vy, abyste se mohli vzájemně tlačit vpřed."

"Ale nemusíte být nejlepšími přáteli s tím, kdo vedle vás závodí. Nakonec musíte pracovat pro tým, to je to nejdůležitější. Jestli se máte vzájemně rádi, to není důležité. Když to tak je, je to asi bonus, ale nemyslím, že by to bylo nutné."

O Räikkönenovi se teď mohutně spekuluje ve spojení s Ferrari. "S Kimim vycházím dobře a byl bych rád, kdyby si našel místo, kde by byl spokojený," komentoval pilot Red Bullu.

"Teď má u Lotusu dobrou sedačku, ale pokud si může polepšit, tak za něj budu rád. Kimi je velmi přímočarý, od něj se nedočkáte žádných keců, ale nevím, jak moc je pro něj reálné, že půjde do Ferrari."

Diskuze (71) Další článek: Hülkenberg chce uzavřít svoji budoucnost v září
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018