Vettel: Räikkönen do mě naboural, ale to se stává...

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekSebastian Vettel dnes musel odstoupit z Velké ceny Maďarska kvůli technickým problémům. Těsně před půlkou závodu sebou jeho auto začalo škubat. Tým mu dal nový nos a pneumatiky, ale bohužel pro Red Bull to nepomohlo.

Vettel tvrdí, že poškození na voze vzniklo hned na startu, když kolidoval s Kimim Räikkönenem.

„V první zatáčce jsem byl na vnitřku, měl jsem volný výjezd a on se najednou vynořil ze strany a dotkli jsme se. Naboural do mě,“ popsal Vettel. „Stát se to může, ale byla to podle mě příčina toho, proč byla už naše první zastávka tak špatná. Pak mi odešlo levé přední zavěšení a já musel odstoupit,“ dodal.

Vettel startoval z druhého místa, hned v prvním kole se ale propadl. Krátce před odpadnutím se držel na konci bodované osmičky. Kimi Räikkönen musel svůj manévr vysvětlovat komisařům. Vyvázl ale bez trestu s tím, že šlo o normální závodní incident.

Mark Webber přivezl týmu šest bodů za třetí místo. Předstihli ho jen Lewis Hamilton a právě Räikkönen.

„Po pátečním tréninku jsem čekal, že budeme trochu rychlejší. Ale abych byl upřímný, tušili jsme, že (McLaren a Ferrari) se budou pohybovat někde kolem,“ řekl Webber. „Věděli jsme, že to bude těžší, protože nebudeme mít výhodu jako v posledních dvou závodech,“ dodal.

„Jsem spokojený s výsledkem. I když si myslím, že bychom měli větší šanci bojovat s Kimim, pokud bychom měli trochu jinou zastávku a vybrali jiné pneumatiky pro prostřední část závodu. Bylo docela těžké se rozhodnout,“ poznamenal Australan.

S tím souhlasil i šéf týmu Christian Horner. „Asi jsme v prostřední části poztráceli příliš mnoho času. Jeli jsme na tvrdších pneumatikách a měli malý problém při Markově zastávce. Kimi získal čas poskočit dopředu,“ potvrdil.
Další článek: Rozhovor s Tomášem Richtrem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.