Vettel prý s týmovou režií neměl problém, jenom požadoval více informací

Také v Číně se Red Bull rozhodl pro aplikování týmové režie. Vettel musel znovu uvolnit místo Ricciardovi, který úřadujícího mistra světa opět porazil.
Vettel prý s týmovou režií neměl problém, jenom požadoval více informací

Vettel samozřejmě se současnou situací není spokojen. Vůz zatím nesedí jeho jezdeckému stylu. Navíc již podruhé se stal obětí týmové režie. Čtyřnásobný světový šampion ale odmítá, že by ho kroky týmu vyváděly z míry. 

„Jakmile jsem věděl, že jedeme s rozdílnými strategiemi, hned jsem Daniela pustil před sebe. Když jsem byl poprvé požádán, ať přepustím pozici, příkazu jsem nerozuměl, jelikož jsme jeli na rozdíl od Bahrajnu na stejné směsi. Proto jsem se chtěl ujistit. Když tým řekl, že máme různé strategie, uhnul jsem.

S přibývajícími koly mi bylo čím dál jasnější, že nemám rychlost. Nemělo smysl Daniela držet za sebou. Stále nejsem tam, kde bych chtěl být, ale je to delší proces. Snad v příštích závodech podnikneme kroky správným směrem. Naše problémy netkví v zatáčkách, ale na rovinkách. První stint byl OK, ale pak ani nevím, co se vlastně stalo,“ řekl Vettel.

Ricciardovi se podařilo Vettela na trati porazit podruhé za sebou. Mrzí ho ale, že se stále ještě nemůže radovat ze stupňů vítězů. I přesto má z dnešního závodu dobrý pocit.

„Startoval jsem na špinavé straně roštu a odlepil jsem se dost pomalu. Na startovní čáře se mi protočila kola více, než je zdrávo, a ztratil jsem dvě pozice. Myslím ale, že pak už závod nebyl špatný! Co se Seba týče – je jasné, že v závodech si chcete svou pozici uhlídat. Tým nám ale dal rádiem příkaz a pustil mě před něho.

Po každé zastávce jsem dělal, co jsem mohl. Podařilo se nám zrychlit vůz. Ke konci jsem se snažil, co to šlo, abych dohonil Alonsa. V cíli jsme už byli jen pár sekund za ním. V týmu to pokračuje bez potíží, cítím se tu dobře a dnes jsem ze sebe dostal vše. Stupně vítězů už ale opravdu chci a blížíme se,“ doufá Ricciardo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Diskuze (22) Další článek: Button: Ztrácíme ještě víc než v Bahrajnu, nevím, co se děje
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00