Vettel preferuje vítězství, Webber litoval svého špatného rozhodnutí

Sebastian Vettel si upevnil vedení v šampionátu. Hlad po vítězství ale neuspokojil. Mark Webber litoval svého rozhodnutí nasadit přechodné pneumatiky.
Vettel preferuje vítězství, Webber litoval svého špatného rozhodnutí

Red Bull stále suverénně vede oba šampionáty, ale už potřetí v řadě nevyhrál a podruhé za sebou se musel sklonit před McLarenem. Přestože do Velké ceny Maďarska startoval z pole position Sebastian Vettel, výhru si z Hungaroringu veze Jenson Button. Vettel dojel druhý a Mark Webber po neúspěšném nasazení přechodných pneumatik pátý.

Vettel zaostal za Buttonem o 3,5 sekundy a podle svých slov dnes na vítězství měl. I tak je ale spokojen, protože jeho nejbližší soupeři skončili za ním. "Nejdůležitější zpráva pro nás je, že McLaren je v poslední době velmi konkurenceschopný. S tím nejsme spokojeni, ale jsem si jistý, že Jenson ano. Ve Spa musíme být zpátky (nahoře)," upozornil Němec. "Startoval jsem z pole position a cítil, že mohu vyhrát. Cílem je vyhrávat, a ne být druhý. Získali jsme dnes dobré body, ale pořád je před námi dlouhá cesta. Vidíme, jak rychle se mohou věci měnit."

Přestože zvýšil svůj náskok před celkově druhým Webberem na 85 bodů, na titul stále nemyslí. "Myslím, že druhý v šampionátu je Mark, ale nevím o kolik bodů, nepočítám to. Nepřemýšlím o šampionátu. Když závodím myslím na výhry v závodech. Jenson dnes získal víc bodů, ostatní méně, ale to opravdu není důležité. Cítím se hladový po výhrách," dodal obhájce titulu.

Webber se na startu propadl, protože startoval ze špinavější a vlhčí stopy. "Tato strana byla celkem kluzká. Odstartoval jsem slušně. Viděl jsem, že chlapi z Mercedesu měli velmi dobrý start, pochopitelně lepší než já. Ale to byla první část závodu. Jak víte, později bylo třeba udělat několik rozhodnutí, některá byla dobrá, některá špatná," bilancoval Australan.

Během závodu se dokázal prosadit na čtvrté místo. Jeho výsledek v závěru ovlivnilo rozhodnutí nasadit přechodné pneumatiky. Navíc se před něho při předjíždění pomalejších jezdců dostal Hamilton. "Byla to příjemná velká cena, dokud jsem z kokpitu neudělal špatné rozhodnutí," přiznal Australan. "Udělal jsem správně, když jsem přešel na slicky, které fungovaly dobře, ale vypadáte jako naprostý blázen, když jste na přechodných gumách dvě kola."

Australan vysvětlil, že pokud se na další tři až čtyři minuty rozprší víc, jedná se o rozhodnutí správné. "Byla to má volba. Rozhodl jsem se vrhnout kostkami. Kdyby to vyšlo, pochopitelně bych dost získal. Ztratil jsem ale nějaké pozice," uvedl.

Další článek: Alonso dnes několikrát chyboval, třetí místo ale dává Italům optimismus