Vettel: Povolenou rychlost v boxech jsem v Singapuru nepřekročil

Chyba vznikla kvůli způsobu měření.
Sebastian Vettel dostal během Grand Prix Singapuru penalizaci za překročení maximální povolené rychlosti v boxové uličce, ale tvrdí, že došlo k omylu. Důvodem má být úsekové měření rychlosti, které používá FIA.

Tým Red Bull Racing provedl po závodě v Singapuru analýzu dat a dospěl k závěru, že Vettel v boxech nikdy nepřekročil povolenou hranici 100 km/h. Trochu si ale zkrátil nájezd do boxové uličky.

A FIA neměří jezdcům přímo rychlost, tu vypočítá až na základě času, který jezdec potřeboval k ujetí určité vzdálenosti - úseku v boxech. Podobné řešení se používá i v běžném silničním provozu, řidič bývá posuzován na základě průměrné rychlosti, která mu je za určitou vzdálenost vypočítána.

"Existuje omezení rychlosti a my jsme ho nepřekročili," uvedl Vettel. "Došlo k chybě při měření. Máme omezení rychlosti a můžete si vybrat vlastní stopu. Na vjezdu do boxů je čára, kterou můžete přejet, někteří jezdci to udělali méně, někteří více, jako já."

"A rychlost se měří tak, že je (boxová ulička) rozdělená do sektorů a evidentně tu byla chyba v kalibraci. Omezení by se mělo týkat samotné rychlosti a ne rychlosti v určitém úseku. Mělo by to být nezávislé na vzdálenosti, kterou ujedete."

I když Vettel rychlost v boxech dodržel, byl jeho čas v daném úseku porovnáván s delší vzdáleností, než skutečně ujel, proto byla výsledkem hodnota nad 100 km/h. Vettel doufá, že FIA přijme opatření, která podobným problémům v budoucnu zabrání.
Další článek: Pátek v Suzuce: Návrat na legendární okruh zkazilo počasí

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.