Vettel potvrdil, že poslední závod pojede týmově

Sebastian Vettel v Abú Zabí zopakoval, byť nepřímo, že pokud bude třeba, pomůže na trati Marku Webberovi k zisku mistrovského titulu.
Vettel potvrdil, že poslední závod pojede týmově

"Musíme udělat hodně věcí a je lepší teď věnovat energii jim, než tomu, co se stane v neděli," řekl německý pilot. "Pokud ta situace v neděli nastane, víme, že jezdíme pro tým."

Vettel ztrácí na první místo 15 bodů, takže by potřeboval větší zaváhání Fernanda Alonsa, zatímco Webberovi stačí zvítězit v rámci doublu Red Bullu. Vettel bude mířit na nejvyšší stupeň pódia a okolnosti ukážou, co je třeba udělat.

"Cíl je jasný. Celou sezónu máme rychlost, i když snadné jsem to neměl," uvedl. "Pořád máme šanci a uděláme maximum. Ale jasnými favority jsou před tímto víkendem Mark a Fernando. Já odvedu v závodě maximum a pak to bude záležet na umístění těch ostatních dvou."

Diskuze (153) Další článek: Virgin buduje nové CFD centrum, bude největší ve formuli 1
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.