Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Sebastian Vettel potvrdil, že Ferrari mělo pro start Velké ceny Ruska formule 1 dohodu o tom, jak jeho jezdci zvládnou první zatáčky závodu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Němec předvedl výborný start ze třetího místa, když si před brzděním do druhé zatáčky poradil jak s Lewisem Hamiltonem, tak se svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem, který startoval z pole position, a ujal se vedení.

O pár kol později Ferrari Vettelovi nařídilo, aby před sebe Leclerca pustil zpět na první místo, což Vettel neudělal s odůvodněním, že by svého týmového kolegu i tak předjel.

Foto: Detailní pohled na současná přední a zadní křídla všech vozů

Foto: Detailní pohled na současná přední a zadní křídla všech vozů

Krátce po své zastávce v boxech Vettel ze závodu odstoupil pro technickou závadu. Bylo to jeho první odstoupení ze závodu od loňské Velké ceny Německa.

Vettel po závodě přiznal, že Ferrari mělo dohodu, které ale podle svých slov zcela nerozuměl.

„Abych byl upřímný, nevím přesně, co se tady stalo. Myslím, že jsme měli dohodu, před závodem jsem mluvil přímo s Charlesem a myslím, že to bylo celkem jasné,“ řekl Vettel.

„Nevím, možná mi něco uniklo, jsem si jistý, že o tom budeme mluvit. Samozřejmě je to dnes ale hořké, protože jsme chtěli mít první dvě místa.“

O detailech předzávodní dohody však Vettel příliš mluvit nechtěl. „To není něco, o čem bych chtěl mluvit, abych pravdu řekl. Nechci tým následně dostat do špatné pozice kvůli tomu, že tu někdo něco řekne. Vím, že to není správné, protože lidé si zaslouží to vědět. Není to nic velkého,“ řekl.

„Já byl třetí, Charles byl první a mluvili jsme o strategii, jak předjet Lewise. Měl jsem velmi dobrý start, takže bylo na stole pár možností. Omlouvám se, ale opravdu to nechci vysvětlovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Hamilton vítězstvím navýšil vedení v šampionátu, na titul ale stále nemyslí