Vettel: Pohodáři jsou ti, kdo žijí podle sebe. Třeba Räikkönen

Sebastian Vettel obdivuje, když někdo dokáže žít, aniž by si dělal těžkou hlavu z názorů ostatních. K tomu je důležitá upřímnost.
Vettel: Pohodáři jsou ti, kdo žijí podle sebe. Třeba Räikkönen

Vettel poskytl oficiálním stránkám formule 1 netradiční rozhovor týkající se převážně životního stylu. Hovořil o tom, jak rád nosí džíny, jak navzdory velké časové náročnosti miluje práci ve formuli 1, nebo třeba o skutečnosti, že ne všichni vnímají velkou dřinu, která za kariérou vrcholového jezdce stojí.

Zajímavá byla jeho odpověď na otázku, kdo je podle něj v pohodě (cool), jestli Brad Pitt, Barack Obama nebo Homer Simpson. "Někdo, kdo žije podle sebe," odpověděl. "Pokud jdete ve stopách někoho jiného, nikdy po sobě žádnou nezanecháte. Abych mohl posoudit třeba Brada Pitta, musel bych ho znát, ale já ho neznám."

"Já obdivuji lidi, kteří jsou nohama na zemi a odolní vůči všem klepům. Například Kimiho Räikkönena. Můžete ho mít rádi nebo ne, ale on si žije svůj život. Dělá věci, které pro něj mají dle jeho názoru cenu, a nesnaží se být miláček všech. Tedy alespoň takový dojem nedělá."

Není tajemstvím, že Räikkönen a Vettel si rozumí dlouhodobě, přáteli se stali ještě dřív, než německý závodník dosáhl na své největší úspěchy. Úřadující mistr světa potvrdil, že k Finovi má ze všech jezdců nejblíže.

"Ano, je přímočarý a upřímný. Řekne vám, když měl špatný den. Tečka. Je opravdový. Neintrikuje. Na nic si nikdy nehraje. Pokud vám nechce něco sdělit, řekne vám to tak a nebude vyhýbavý. Nikdy nechodí kolem horké kaše, tak daleko to nikdy nedojde."

Vettel zmíněné vlastnosti nejen obdivuje, ale pochopitelně se snaží žít podle stejných zásad. "Věřím v přísloví, že nejste nikdy tak dobří ani tak špatní, jak o vás říkají ostatní," odpověděl v reakci na připomínku, že letos mu média nejsou nakloněna stejně jako dřív. "Nešel bych tak daleko, abych říkal, že byste měli všechno ignorovat, ale nemělo by vás to ovlivnit. Moje zásada je, že byste měli dokázat se na sebe podívat v zrcadle a být spokojení s tím, co vidíte."

"Miluji upřímnost a upřímnost k sobě sama. Když vylétnu mimo trať, jak snadné by bylo říct, že to bylo kvůli tomu, že upadlo kolo? Ale chyby se stávají, vy je musíte zvládnout se ctí a omluvit se, pokud to byla vaše vina. Jako před dvěma roky ve Spa, když jsem se snažil předjet Jensona, ztratil jsem kontrolu nad autem a nám oběma zničil závod. Bylo přirozené, že jsem za ním šel a omluvil se. Očekávám to samé. Je to o respektu."

Diskuze (60) Další článek: Alguersuari se chystá na návrat do závodní sedačky