Vettel podle Häkkinena ještě není připraven odejít z formule 1

Dvojnásobný mistr světa Mika Häkkinen si myslí, že Sebastian Vettel, který po letošní sezóně opustí tým Ferrari a je zatím bez angažmá, ještě není připraven zcela opustit formuli 1.
Vettel podle Häkkinena ještě není připraven odejít z formule 1

Ferrari tento týden oznámilo, že poté, co na konci letošní sezóny skončí Vettelova současná smlouva, nebude s čtyřnásobným mistrem světa prodloužena. Sám Němec řekl, že si nechá čas na rozmyšlenou, co bude dělat v budoucnu.

Další dva přední týmy Mercedes ani Red Bull podle všeho nemají o Vettelovy služby zájem a McLaren již má jistou sestavu pro příští rok.

Häkkinen zůstal po sezóně 2001, když mu bylo 33 let, bez sedačky. Pro další rok místo nesehnal a v létě 2002 oznámil svůj odchod z F1. Vettel, kterému je 32 let, ale podle něj na odchod z F1 ještě není připraven.

Binotto a Piero Ferrari poprvé promluvili o rozchodu Vettela a Ferrari

Binotto a Piero Ferrari poprvé promluvili o rozchodu Vettela a Ferrari

„Jednání skončila bez řešení a rozhodli se rozdělit. Vyjednávání znamená, že jak ze strany týmu, tak ze strany jezdce, bylo původním záměrem pokusit se o dohodu. Sebastian na veřejnosti poměrně otevřeně mluvil o tom, že doufá v novou smlouvu, takže to není o rozhodnutí odejít, jednoduše se nedokázali dohodnout,“ píše Häkkinen ve svém sloupku na Unibet.

„Sebastian musí udělat velké rozhodnutí o své budoucnosti. Konec kariéry nezvažoval, teď se bude muset podívat, jaké jsou další možnosti pro roky 2021 a 2022. Musí také zvážit, jak by se také cítil, kdyby zůstal pilotem formule 1, zejména pokud by neměl šanci jezdit pro vítězný tým.

„Letos mu bude teprve 33 let, ve formuli 1 začal ve velmi mladém věku, v 19 letech a jsem si jistý, že když začnete tak brzy, je také obtížnější udržet vysokou úroveň energie, kterou potřebujete, abyste zůstali na čele tohoto sportu.

„Osobně bych ho rád viděl pokračovat, protože je stále rychlým pilotem a skvělým ambasadorem formule 1. Konečné rozhodnutí ale musí udělat jen on sám. Ve svém srdci bude vědět, jaké je správné rozhodnutí,“ píše Häkkinen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V roce 2010 jsem měl šanci závodit za McLaren, přiznal Massa

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.