Vettel podle Häkkinena ještě není připraven odejít z formule 1

Dvojnásobný mistr světa Mika Häkkinen si myslí, že Sebastian Vettel, který po letošní sezóně opustí tým Ferrari a je zatím bez angažmá, ještě není připraven zcela opustit formuli 1.
Vettel podle Häkkinena ještě není připraven odejít z formule 1

Ferrari tento týden oznámilo, že poté, co na konci letošní sezóny skončí Vettelova současná smlouva, nebude s čtyřnásobným mistrem světa prodloužena. Sám Němec řekl, že si nechá čas na rozmyšlenou, co bude dělat v budoucnu.

Další dva přední týmy Mercedes ani Red Bull podle všeho nemají o Vettelovy služby zájem a McLaren již má jistou sestavu pro příští rok.

Häkkinen zůstal po sezóně 2001, když mu bylo 33 let, bez sedačky. Pro další rok místo nesehnal a v létě 2002 oznámil svůj odchod z F1. Vettel, kterému je 32 let, ale podle něj na odchod z F1 ještě není připraven.

Binotto a Piero Ferrari poprvé promluvili o rozchodu Vettela a Ferrari

Binotto a Piero Ferrari poprvé promluvili o rozchodu Vettela a Ferrari

„Jednání skončila bez řešení a rozhodli se rozdělit. Vyjednávání znamená, že jak ze strany týmu, tak ze strany jezdce, bylo původním záměrem pokusit se o dohodu. Sebastian na veřejnosti poměrně otevřeně mluvil o tom, že doufá v novou smlouvu, takže to není o rozhodnutí odejít, jednoduše se nedokázali dohodnout,“ píše Häkkinen ve svém sloupku na Unibet.

„Sebastian musí udělat velké rozhodnutí o své budoucnosti. Konec kariéry nezvažoval, teď se bude muset podívat, jaké jsou další možnosti pro roky 2021 a 2022. Musí také zvážit, jak by se také cítil, kdyby zůstal pilotem formule 1, zejména pokud by neměl šanci jezdit pro vítězný tým.

„Letos mu bude teprve 33 let, ve formuli 1 začal ve velmi mladém věku, v 19 letech a jsem si jistý, že když začnete tak brzy, je také obtížnější udržet vysokou úroveň energie, kterou potřebujete, abyste zůstali na čele tohoto sportu.

„Osobně bych ho rád viděl pokračovat, protože je stále rychlým pilotem a skvělým ambasadorem formule 1. Konečné rozhodnutí ale musí udělat jen on sám. Ve svém srdci bude vědět, jaké je správné rozhodnutí,“ píše Häkkinen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V roce 2010 jsem měl šanci závodit za McLaren, přiznal Massa

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10