Vettel po závodě sbíral odpadky z tribun

Sebastian Vettel závod nedokončil. Po závodě věnoval nemálo času úklidu tribun.

Velká cena Velké Británie byla největší akcí na britských ostrovech v rámci pandemie. Přišlo 140 tisíc fanoušků. Po sobě však zanechali velké množství odpadků. Do jejich úklidu se pustil Sebastian Vettel. Soudě podle trička, které měl Vettel před závodem (viz galerie), se jednalo o plánovanou akci. 

Rozhodně to ale nebylo jen pózováni pro fotografy. Vettel sbíral odpadky tři hodiny a vynesl několik plných pytlů smetí. Do akce zapojil také skupinu fanoušků, kteří tak získali hodně netradiční zážitek. Jak často se někomu stane, že sbírá smetí se čtyřnásobným mistrem světa?

Sebastian Vettel nesbírá odpadky jen na okruzích. „Když jdu o víkendu na procházku do lesa, sbírám odpadky, které tam vidím, a vyhodím je,“ prozradil Sebastian Vettel v březnu v rozhovoru pro německou mutaci časopisu Playboy.

„Během lockdownu jsem strávil mnoho dní doma a nainstaloval jsem na střechu fotovoltaický systém. Snažím se v malém měřítku přispět svým dílem životnímu prostředí.“

V samotném závodě se ale Vettelovi nedařilo. Roztočil se a ve 40. kole musel odstoupit kvůli přehřívání motoru.

„Víkend vypadal slibně a nebýt všech problémů, skončil bych na bodovaných místech,“ řekl Vettel. „Jsem velmi zklamaný, že jsem ztratil kontrolu nad vozem v souboji kolo na kolo s Fernandem. Nejsem si jistý, co přesně se stalo, ale špatně jsem to odhadl, ztratil přilnavost a roztočil se. Hned jsem skončil vzadu. Nakonec jsme závod nedokončili, protože tým vůz odstavil kvůli problémům s chlazením.“

Body pro tým tak získal v domácí velké ceně jen Lance Stroll, který se po startu ze 14. místa dostal na osmou pozici a bral 4 body.

Další článek: Hamilton po závodě čelil rasistickým urážkám. Mercedes, FIA a F1 na to reagují

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00