Vettel po závodě sbíral odpadky z tribun

Sebastian Vettel závod nedokončil. Po závodě věnoval nemálo času úklidu tribun.

Velká cena Velké Británie byla největší akcí na britských ostrovech v rámci pandemie. Přišlo 140 tisíc fanoušků. Po sobě však zanechali velké množství odpadků. Do jejich úklidu se pustil Sebastian Vettel. Soudě podle trička, které měl Vettel před závodem (viz galerie), se jednalo o plánovanou akci. 

Rozhodně to ale nebylo jen pózováni pro fotografy. Vettel sbíral odpadky tři hodiny a vynesl několik plných pytlů smetí. Do akce zapojil také skupinu fanoušků, kteří tak získali hodně netradiční zážitek. Jak často se někomu stane, že sbírá smetí se čtyřnásobným mistrem světa?

Sebastian Vettel nesbírá odpadky jen na okruzích. „Když jdu o víkendu na procházku do lesa, sbírám odpadky, které tam vidím, a vyhodím je,“ prozradil Sebastian Vettel v březnu v rozhovoru pro německou mutaci časopisu Playboy.

„Během lockdownu jsem strávil mnoho dní doma a nainstaloval jsem na střechu fotovoltaický systém. Snažím se v malém měřítku přispět svým dílem životnímu prostředí.“

V samotném závodě se ale Vettelovi nedařilo. Roztočil se a ve 40. kole musel odstoupit kvůli přehřívání motoru.

„Víkend vypadal slibně a nebýt všech problémů, skončil bych na bodovaných místech,“ řekl Vettel. „Jsem velmi zklamaný, že jsem ztratil kontrolu nad vozem v souboji kolo na kolo s Fernandem. Nejsem si jistý, co přesně se stalo, ale špatně jsem to odhadl, ztratil přilnavost a roztočil se. Hned jsem skončil vzadu. Nakonec jsme závod nedokončili, protože tým vůz odstavil kvůli problémům s chlazením.“

Body pro tým tak získal v domácí velké ceně jen Lance Stroll, který se po startu ze 14. místa dostal na osmou pozici a bral 4 body.

Váš názor Další článek: Hamilton po závodě čelil rasistickým urážkám. Mercedes, FIA a F1 na to reagují
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen