Vettel po stíhací jízdě čtvrtý, Räikkönen neodstartoval

Jezdec Ferrari Sebastian Vettel dojel ve Velké ceně Malajsie po startu z posledního místa na čtvrté pozici. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen kvůli technickým problémům do závodu vůbec neodstartoval.
Vettel po stíhací jízdě čtvrtý, Räikkönen neodstartoval

Vettel do závodu odstartoval na měkké směsi pneumatik, zatímco většina startovního pole měla nasazenu super měkkou směs. Po stíhací jízdě nakonec Vettel obsadil v cíli čtvrté místo, když nedokázal najít recept na třetího Daniela Ricciarda z Red Bullu.

V dojezdovém kole pak musel odstavit své poškozené ferrari, když došlo ke kolizi mezi ním a Lancem Strollem.

Vettel jel v páté zatáčce pomalu vnějškem, když došlo ke kontaktu mezi ním a Strollem. Vettelův vůz byl v zadní části poškozen a Němec měl uražené levé zadní kolo.

„Je to možné?“ ptal se Vettel do týmového rádia. „Stroll se nedívá kam jede. Narazil do mého vozu. Vážně!“

„Jel jsem pomalu zpátky do boxů. Je to velice zvláštní incident. Od ani jednoho z nás to nebylo úmyslné,“ reagoval Stroll.

Räikkönena nepustil na start technický problém

Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen neměl vůbec možnost využít druhého místa na roštu, které si vyjel ve včerejší kvalifikaci.

Ještě před startem zahřívacího kola zatlačili mechanici Ferrari jeho vůz do boxů, když na něm objevili zřejmě problém s turbem.

„Měli jsme nějaký problém, nevím přesně, co to bylo. Myslím, že nikdo z nás to teď přesně neví,“ řekl Räikkönen.

„Do ideálu to má daleko, je to jedna z těch věcí, co se občas stávají.“

„Není možné to říct, ale jsem si jistý, že bych dnes měl velmi dobrý vůz, ale neodjeli jsme příliš daleko. Nikdy se nedozvíme, kde bychom dojeli.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (39) Další článek: Jezdcem dne se v Malajsii 2017 stal Vettel