Vettel po posledním závodě ve formuli 1 cítí prázdnotu

Sebastian Vettel má za sebou svůj poslední závod v kariéře. Čtyřnásobný mistr světa získal ve svém posledním závodě formule 1, Velké ceně Abú Dhabí, jeden bod za desáté místo.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Vettel po posledním závodě ve formuli 1 cítí prázdnotu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Celý závěrečný víkend ročníku se nesl ve znamení loučení Vettela s formulí 1. Po společné večeři všech jezdců a sobotním večerním běhu po okruhu Yas Marina s lidmi z F1 se Němec po skončení závodu připojil ke třem nejlepším a na cílové rovince se rozloučil piruetami.

„Abych byl upřímný, cítím se trochu prázdný. Byl to velký víkend,“ řekl Vettel v rozhovoru po vystoupení z vozu.

„Dnes byla příprava na závod trochu odlišná, jakmile ale zhasla světla, byl jsem v plném závodním režimu. Nezvolili jsme nejlepší strategii, což je škoda, protože si myslím, že jsme mohli otočit Pohár konstruktérů na svou stranu,“ poznamenal v reakci na to, že Aston Martin a Alfa Romeo mají po posledním závodě sezóny shodně 55 bodů, šesté místo ale díky lepšímu výsledku v závodě (v Imole, pozn. redakce) získala Alfa Romeo.

„Celkově to ale byl velký den a velmi děkuji všem za veškerou podporu. Byla tu spousta vlajek, spousta usmívajících se tváří, což bylo velmi, velmi speciální. Bude mi to chybět více, než si teď myslím.“

Poslední dvě sezóny, ve kterých bojoval v barvách Astonu Martin ve středu pole, mu podle jeho slov nabídly jiný pohled. Vettel v poslední době zvyšoval povědomí o různých sociálních a ekologických problémech světa a doufá, že v tom budou další jezdci pokračovat.

„Poslední dva roky byly možná trochu zklamáním ze sportovního hlediska, ale byly velmi, velmi užitečné a důležité v mém životě. Stala se spousta věcí, hodně věcí jsem si uvědomil. Myslím, že je to obrovské privilegium být v pozici, ve které jsme, a s tím souvisí i určitá zodpovědnost, takže doufám, že předám něco málo ostatním jezdcům, aby mohli pokračovat v dobré práci.

„Je skvělé vidět, že máme sílu ostatní inspirovat tím, co děláme a co říkáme. Myslím, že jsou tu mnohem větší a mnohem důležitější věci než závodění kolem dokola.

„Děkuji vám za podporu. Děkuji za zprávy, dopisy a celkově za všechnu lásku. Bude mi to chybět, během své kariéry jsem si to ale užíval. Děkuji.“

Další článek: Verstappen zakončil mistrovskou sezónu 15. vítězstvím, Pérez nestačil na Leclerca

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...