Vettel označil Kartykejana za idiota, zlobí se kvůli kolizi v Sepangu

Sebastian Vettel a Narajn Kartykejan se po Grand Prix Malajsie vzájemně kritizovali. Oběma vadí chování toho druhého na trati.
Vettel označil Kartykejana za idiota, zlobí se kvůli kolizi v Sepangu

Vettel jezdil v Sepangu na čtvrtém místě a deset kol před koncem potřeboval předjet Narajna Kartykejana. Ind byl o kolo pozadu, a když se před něj Vettel dostal, na výjezdu ze zatáčky mu předním křídlem prořízl zadní pneumatiku. Po vynucené zastávce v boxech se úřadující mistr světa propadl mimo bodované pozice.

"Stejně jako na běžných silnicích tu jezdí idioti. Zdá se, se že i tady jeden jezdí," reagoval Vettel v rozhovoru pro BBC, aniž by přímo jmenoval svého soupeře.

Kartykejan dostal za kolizi s Vettelem pozávodní penalizaci, takže se ve výsledkové listině propadl za týmového kolegu Pedra de la Rosu na 22. místo. Domnívá se však, že vina není jen na jeho straně.

"S Vettelem jsem najel na žmolky z pneumatik a hodně se mi protáčela kola. Musel jsem se z toho dostat a bohužel tam byl on," vysvětloval svůj pohyb z obrubníku doprava, při kterém kolidoval s red bullem. "Co jiného jsem měl dělat? Když vás předjíždějí, tak se vás někteří tito jezdci snaží šikanovat. Není to fér."

"Nebudu jmenovat, ale když vás předjíždějí, tak někdy chtějí, abyste vyjeli mimo trať. S tímto vozem (HRT) je těžké se kvalifikovat a dojet závod. Jsme malý tým. Nechceme překážet, ale to jim nedává právo vás šikanovat. Není to správné."

Pro Kartykejana to nebyla jediná kolize v Malajsii, dřív v závodě do něj zezadu narazil Button. "Když jsem zatáčel, přišla rána od Jensona," popisoval. "Nemyslel jsem si, že tam bude chtít předjet, protože v cestě bych mu nestál. Kdybych ho býval viděl přijíždět, uhnul bych. Ale v tom chaosu jsem to neudělal a pokračoval jsem."

Další článek: Adam Parr končí v roli ředitele Williamsu