Vettel odstavil auto tak, aby pomohl Webberovi, naznačuje Lotus

Provozní ředitel Lotusu Alan Permane se domnívá, že Sebastian Vettel mohl svůj porouchaný monopost odstavit lépe. Provedl to tak, že pomohl týmovému kolegovi.
Vettel odstavil auto tak, aby pomohl Webberovi, naznačuje Lotus

Vettel odstupoval v Silverstonu z prvního místa kvůli převodovce, se zpomalujícím vozem se doploužil na cílovou rovinku, kde ho nechal stát, a to ne úplně nejblíž okraji tratě.

"Mark jel na střední směsi pneumatik, která mu rychle odcházela, takže když Sebastian zaparkoval svůj red bull na místě, které vyvolalo výjezd safety caru, bylo to pro Marka výhodné," řekl Permane.

Pro Lotus byl tento výjezd safety caru dvakrát nepříjemný, protože se špatně rozhodl a nezavolal Kimiho Räikkönena na přezutí. Ten pak v závěru závodu podlehl mimo jiné právě Webberovi, který útočil na čerstvých pneumatikách.

"Skončili jsme pátí po startu z osmého místa, takže to není konec světa," hodnotil Permane. "Nico (Rosberg) měl takový náskok, že si mohl dovolit zastávku a zůstal vpředu. Mezi ostatními vozy, jako jsme byli my, které měly tvrdé pneumatiky a neplánovaly další zastávku, Daniel (Ricciardo) a Adrian (Sutil) zůstali na trati jako my."

"Na základě informací, které jsme v tu chvíli měli, a na základě rozdílu rychlosti na střední směsi, který jsme předpokládali, jsme rozhodli zůstat na trati, protože jsme si mysleli, že jsou naše pneumatiky v dost dobrém stavu, abychom tu pozici udrželi až do konce."

"Kdybychom bývali zavolali Kimiho a on by pak zůstal zaseklý až do konce za Danielem a Adrianem, také bychom se ocitli pod palbou kritiky. V každém případě tu bylo riziko."

Další článek: Lewis Hamilton létal ve stíhačce

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.