Vettel očekává bitvu s Williamsem a Red Bullem

Ferrari pro letošní rok předpovídá útok na pozici nejlepšího ze zbytku pole.
Vettel očekává bitvu s Williamsem a Red Bullem

Sebastian Vettel očekává, že Ferrari bude v letošní sezóně bojovat s týmy Willams a Red Bull o pozici nejlepšího ze zbytku světa za dominantním Mercedesem.

Čtyřnásobný šampion zakončil závěrečnou sérii předsezónních testů v Barceloně druhým nejrychlejším časem za Valtterim Bottasem z Williamsu.

Svým výkonem 1:23.469 na měkkých pneumatikách přitom zaostal o sedm desetin sekundy za Nikem Rosbergem, který v pátek zaznamenal dosud nejrychlejší kolo na žlutě značené směsi.

„Za dva týdny budeme vědět o trochu víc, je však jasné, že Mercedes je jasně na čele,“ řekl Němec. „Pak se zdá, že je poněkud mezera a dál je to mezi mnoha týmy těsnější. Je těžké říct, kdo je hned za námi, myslím si však, že je to velice těsné mezi námi, Williamsem a Red Bullem.

První dvě místa jsou jasná, pokud nebudou mít nějaké problémy. Pak doufám, že to budou dvě ferrari a dál mě to nezajímá.“

K závěrečnému dni testů Vettel poznamenal: „Převážně to šlo podle plánu. Myslím, že poslední tři dny byly dobré. Odjeli jsme spoustu kol, což je dobré kvůli spolehlivosti, ještě ji ale musíme zlepšit. Co se výkonnosti týče, víme, že Mercedes bude znovu nejrychlejší.“

Další článek: V poslední den testů byl nejrychlejší Bottas

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10