Vettel o RB8: Až to puzzle poskládáme dohromady, budeme opět vítězit

Německý pilot znovu připustil, že jeho tým stále nerozumí úplně problémům, kterými trpí letošní vůz. Věří ale, že jakmile se je podaří vyřešit, bude znovu bojovat o nejvyšší příčky.
Vettel o RB8: Až to puzzle poskládáme dohromady, budeme opět vítězit

V posledních letech stavěl Red Bull své monoposty na principu foukaných difuzorů, které využívaly horké výfukové plyny ke zvyšování přítlaku v zadní části. Jenže poté, co FIA před novou sezonou pozměnila technická pravidla a foukané difuzory zakázala, musela rakouská stáj stejně jako všechny ostatní od tohoto konceptu ustoupit. Red Bull tak přišel o výhodu, ze které v minulých sezonách tolik těžil.  

Už během zimních testů bylo zřejmé, že tým z Milton Keynes v této oblasti oproti konkurenci zaostává.  Na trati se RB8 kvůli špatnému vyvážení chová poněkud neklidně. "Není tu žádný elementární problém s vozem. Není to, jako byste se podívali na záď nebo na přední křídlo a řekli, že tam je problém. Je tu ale pár věcí, které dohromady nefungují tak dobře. Vůz je velmi nervózní a hodně sebou hází," cituje úřadujícího šampióna Autosport.

"Problém, který v této fázi máme, je to, že vyvážení vozu se nezdá být tak dobré jako vloni. Je to o tom, jak přimět auto, aby pracovalo jako celek. To je to, kde se snažíme zlepšit. Problémy s vozem jsou velmi odlišné a větší než v loňském roce, kdy jsme rozuměli vozu velmi dobře a mohli jsme na tom stavět."

Sebastianu Vettelovi patří po dvou odjetých závodech letošní sezony až šestá příčka a na vedoucího Fernanda Alonsa ztrácí sedmnáct bodů, zatímco Red Bull v Poháru konstruktérů zaostává na druhé pozici za McLarenem o třináct bodů. Německý pilot je nicméně přesvědčen, že až se podaří tyto potíže vyřešit, může znovu pomýšlet na vítězství.    

"Pevně věřím, že máme velmi konkurenceschopné auto. Co nás zraňuje, je, že nedokážeme využít celý potenciál auta. Jakmile tohle puzzle poskládáme dohromady, budeme v daleko lepší pozici," dodal.  

Další článek: Okruh v Číně z pohledu pneumatik