Vettel nikdy nebyl na stejné úrovni jako Hamilton, myslí si novinář a bývalý manažer týmů F1 Windsor

Podle Petera Windsora, novináře a bývalého manažera Williamsu a Ferrari, Sebastian Vettel nedosahoval jezdeckých kvalit Lewise Hamiltona.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Vettel nikdy nebyl na stejné úrovni jako Hamilton, myslí si novinář a bývalý manažer týmů F1 Windsor | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Poměrně ostře zhodnotil kariéru čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela ve svém pořadu na streamovací platformě Twitch Peter Windsor, který se formulí 1 zabývá již téměř padesát let.

Windsor začínal jako novinář, ale později pracoval na manažerských pozicích pro Williams a Ferrari, aby se později opět vrátil k žurnalistice.

„Vždycky jsem si myslel, že Vettel je velmi rychlý, vyrovnaný jezdec se skvělými reflexy, který už v dobách testování pro Sauber nebyl ničím jiným než dokonalým představitelem projíždění zatáček V stylem,“ uvedl Windsor na Twitchi.

„Když však svoji přednost nemohl využít kvůli charakteristice dané zatáčky, byl průměrný. Pokud toho schopen byl, tak byl perfektní.“

Windsor si myslí, že u Němce vždy velmi záleželo na tom, zda mu vůz umožnil to, co potřeboval.

„U Red Bullu tohle všechno měl. Měl úžasnou přilnavost zadní části vozu, foukaný difuzor a všechno ostatní. Když se pak ale před jeho posledním rokem v Red Bullu změnila pravidla, stal se z něj obyčejný závodník, který měl problém s Danielem Ricciardem,“ připomněl Windsor sezonu 2014, v níž Vettel nedokázal navázat na čtyři předchozí tituly a získal dokonce méně bodů než jeho tehdy nový týmový kolega.

Vettel se následně uspal Ferrari, ale ani to podle Windsora nevedlo k tomu, aby se z Němce stal lepší pilot.

„Byl to pořád stejný jezdec. Takový byl příběh Sebastiana Vettela,“ nešetřil kritikou zkušený novinář.

„Nikdy bych ho proto nezařadil do stejné třídy jako Lewise (Hamiltona, pozn. red.),“ dodal Windsor.

Další článek: FIA mění strukturu pro F1. Do role sportovního ředitele míří zkušený Steve Nielsen

Témata článku: , , ,