Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

Sebastian Vettel neočekává, že by se Ferrari rozhodlo zavést ve zbývajících závodech letošní sezóny formule 1 týmovou režii ve snaze pomoci mu v boji o titul mistra světa.
Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

Vettel v prvním kole Velké ceny Itálie kolidoval se svým soupeřem v boji o letošní titul Lewisem Hamiltonem a doplatil na to propadem na konec pole. Stíhací jízdu nakonec dotáhl na čtvrté místo v cíli, zatímco Hamilton zvítězil a navýšil svůj náskok na čele průběžného hodnocení na 30 bodů.

Vettelův týmový kolega z Ferrari nedokázal využít startu z pole position k vítězství. Na startu závodu došlo k souboji mezi oběma jezdci italské stáje, při kterém si však Fin pohlídal vedení. Ve druhé šikaně pak zaútočil Hamilton na Vettela a došlo ke kontaktu.

„Myslím, že už jsme dost staří a nemusíme řešit start. Dělám svou práci a jsem připraven závodit s každým,“ řekl Vettel.

„V první zatáčce jsem se snažil využít svých příležitostí, trochu také ve druhé šikaně, ale nevyšlo to. Bylo smolné, jak se pak situace vyvinula. Každý má svobodu ve svém přístupu. Pro nás je to ale jasné a jednoznačné.“

Vettel také zdůraznil, že nevidí nevýhodu v tom bojovat s Räikkönenem, zatímco Hamilton se svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem bojovat nemusel, jelikož u něj se Mercedes rozhodl pro odlišnou strategii. Vettel naopak řekl, že je rád, když má možnost bojovat na trati s kterýmkoliv soupeřem.

„Chápu ty otázky, které přicházejí, ale pro mě je to jasné. Jsem rád, když bojuji se třemi vozy a rád budu bojovat s 19 auty,“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Sainz Jr. očekává Kvjatův návrat a těší se na něj

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00