Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

Sebastian Vettel neočekává, že by se Ferrari rozhodlo zavést ve zbývajících závodech letošní sezóny formule 1 týmovou režii ve snaze pomoci mu v boji o titul mistra světa.
Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

Vettel v prvním kole Velké ceny Itálie kolidoval se svým soupeřem v boji o letošní titul Lewisem Hamiltonem a doplatil na to propadem na konec pole. Stíhací jízdu nakonec dotáhl na čtvrté místo v cíli, zatímco Hamilton zvítězil a navýšil svůj náskok na čele průběžného hodnocení na 30 bodů.

Vettelův týmový kolega z Ferrari nedokázal využít startu z pole position k vítězství. Na startu závodu došlo k souboji mezi oběma jezdci italské stáje, při kterém si však Fin pohlídal vedení. Ve druhé šikaně pak zaútočil Hamilton na Vettela a došlo ke kontaktu.

„Myslím, že už jsme dost staří a nemusíme řešit start. Dělám svou práci a jsem připraven závodit s každým,“ řekl Vettel.

„V první zatáčce jsem se snažil využít svých příležitostí, trochu také ve druhé šikaně, ale nevyšlo to. Bylo smolné, jak se pak situace vyvinula. Každý má svobodu ve svém přístupu. Pro nás je to ale jasné a jednoznačné.“

Vettel také zdůraznil, že nevidí nevýhodu v tom bojovat s Räikkönenem, zatímco Hamilton se svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem bojovat nemusel, jelikož u něj se Mercedes rozhodl pro odlišnou strategii. Vettel naopak řekl, že je rád, když má možnost bojovat na trati s kterýmkoliv soupeřem.

„Chápu ty otázky, které přicházejí, ale pro mě je to jasné. Jsem rád, když bojuji se třemi vozy a rád budu bojovat s 19 auty,“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Sainz Jr. očekává Kvjatův návrat a těší se na něj

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10