Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

Sebastian Vettel neočekává, že by se Ferrari rozhodlo zavést ve zbývajících závodech letošní sezóny formule 1 týmovou režii ve snaze pomoci mu v boji o titul mistra světa.
Vettel nevidí důvod k zavedení týmové režie u Ferrari

Vettel v prvním kole Velké ceny Itálie kolidoval se svým soupeřem v boji o letošní titul Lewisem Hamiltonem a doplatil na to propadem na konec pole. Stíhací jízdu nakonec dotáhl na čtvrté místo v cíli, zatímco Hamilton zvítězil a navýšil svůj náskok na čele průběžného hodnocení na 30 bodů.

Vettelův týmový kolega z Ferrari nedokázal využít startu z pole position k vítězství. Na startu závodu došlo k souboji mezi oběma jezdci italské stáje, při kterém si však Fin pohlídal vedení. Ve druhé šikaně pak zaútočil Hamilton na Vettela a došlo ke kontaktu.

„Myslím, že už jsme dost staří a nemusíme řešit start. Dělám svou práci a jsem připraven závodit s každým,“ řekl Vettel.

„V první zatáčce jsem se snažil využít svých příležitostí, trochu také ve druhé šikaně, ale nevyšlo to. Bylo smolné, jak se pak situace vyvinula. Každý má svobodu ve svém přístupu. Pro nás je to ale jasné a jednoznačné.“

Vettel také zdůraznil, že nevidí nevýhodu v tom bojovat s Räikkönenem, zatímco Hamilton se svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem bojovat nemusel, jelikož u něj se Mercedes rozhodl pro odlišnou strategii. Vettel naopak řekl, že je rád, když má možnost bojovat na trati s kterýmkoliv soupeřem.

„Chápu ty otázky, které přicházejí, ale pro mě je to jasné. Jsem rád, když bojuji se třemi vozy a rád budu bojovat s 19 auty,“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Bottas je ochoten za určitých okolností akceptovat týmové příkazy

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Sainz Jr. očekává Kvjatův návrat a těší se na něj

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00