Vettel: Nepotřebuju dárky od soupeřů

Žádnou pomoc od týmového kolegy Sebastian Vettel nečeká. Vítězství si chce zasloužit jako odměnu po tvrdém boji na trati, ne je dostávat zadarmo. Takové triumfy by mu vůbec nepřinášely radost.
Vettel: Nepotřebuju dárky od soupeřů

Po Velké ceně Bahrajnu, kde si Sebastian Vettel na své konto připsal již druhé vítězství v letošní sezoně, mladý Němec hrdě prohlašoval, že vítězství je vždycky vítězstvím a nezáleží pro něj ani tak na tom, jak k němu přišel. Necelý týden poté už ale svůj názor přehodnotil a v rozhovoru pro NBC uvedl, že triumf, ke kterému by mu dopomohl jeho týmový kolega, by mu přinesl mnohem menší potěšení.

"Vyhrávat je vždycky příjemné, ale já nepotřebuju, pokud je to tak možné nazvat, nesprávná vítězství. Nečekám žádné dárky, proto také nemohu takové pocity zažívat," řekl na toto téma trojnásobný šampion.

"Pokud mi někdo dá kousek papíru a řekne ´Tady se podepište a vyhrajete závod.´ nebo ´Tady se podepište a vyhrajete šampionát.´, je v konečném důsledku cíl  vždycky stejný – vyhrát šampionát. V čem ale bude tkvět váš zájem, když takový papírek podepíšete a budete tak znát výsledek ještě dřív, než se vůbec postavíte na start?

My všichni máme velmi intenzivní pocity ve chvíli, kdy zhasnou světla semaforů na startu závodu a my bojujeme o pozice a v jednu a tu samou chvíli přemýšlíme o stabilitě, o voze, o pneumatikách a o dalších věcech. Vedete bitvy a útočíte až do samotného konce závodu. Když nakonec protnete cílovou čáru, přinese vám pak přesně takové vítězství obrovské uspokojení. To je důvod, proč si myslím, že bychom přišli o značnou část emocí a intenzivních pocitů, kdybychom jednoduše znali výsledek předem," vysvětlil Vettel.

Na otázku, zda události z Velké ceny Malajsie, kde pilot neuposlechl týmového příkazu a svedl v závěru GP nerovný boj se svým týmovým kolegou, aby pak sám mohl do cíle dojet jako vítěz závodu, negativně neovlivnily Němcovu image, pilot odpověděl: "V první řadě je třeba si uvědomit, že to, jak vy sami můžete svoji image ovlivnit, má jisté hranice. Lidé mají právo na svůj vlastní názor a tisk navíc disponuje spoustou možností, jak věci ukázat v nesprávném světle. Myslím, že hlavní je to, že v hloubi duše znáte pravdu. Někdy to ale nestačí, protože lidé nejsou připraveni nebo nechtějí pravdu slyšet. Sporné situace jsou vždycky populárnější než pravda. Pro mě je ale nejdůležitější to, že tým, lidé, se kterými pracuju, s kterými s radostí trávím čas, moc dobře vědí, co se děje," dodal na závěr.

Další článek: Doktor Zloun slaví sedmdesátku

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
1. srpna | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon