Vettel není spokojen s Leclercovým chováním v italské kvalifikaci

Sebastian Vettel si po kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vozů formule 1 postěžoval na chování svého týmového kolegy Charlese Leclerca. Podle čtyřnásobného mistra světa se Leclerc nedržel předem stanoveného plánu Ferrari.

Leclerc získal svou čtvrtou letošní pole position v kvalifikaci, ve které se jezdci tak moc snažili získat si co nejlepší pozici pro závěrečný pokus, že do něj v závěru třetí části nestihli někteří vůbec najet.

Mezi nimi byl také Vettel. V prvních pokusech v Q3 jel Vettel před Leclercem a pomáhal tak svému týmovému kolegovi vyvážet se za jeho vozem. Pro druhý pokus si oba jezdci měli pozice prohodit, a naopak Leclerc měl pomoci Vettelovi.

Za chaos v závěru kvalifikace padly jen napomenutí

Za chaos v závěru kvalifikace padly jen napomenutí

„Nejsem spokojen s tím, jak to probíhalo. Stejně jako řadě dalších jezdců se nám nepodařilo najet do druhého pokusu. V prvním pokusu jsem byl tím vpředu, byl jsem sám. Pro druhý pokus jsem neměl být tím vpředu,“ řekl Vettel.

Podle Vettela mohou za zdržení i další jezdci. „Snažil jsem se před ně dostat. Myslím ale, že tam byl mclaren a renault, které blokovaly cestu.“

Vettel nakonec obsadil čtvrté místo, nicméně věří, že kdyby měl možnost zajet druhý pokus a využít větrného pytle za Leclercovým vozem, mohl získat pole position.

„S vozem jsem spokojen, kvalifikace byla dobrá. Měl jsem opravdu dobré kolo, jen mě nikdo netáhl. To dnes udělalo rozdíl v tom, že máte nebo nemáte pole position.“

Leclerc vyloučil, že by Ferrari taktizovalo

Vítěz italské kvalifikace Leclerc popřel, že by se Ferrari snažilo taktizovat ve snaze připravit tým Mercedes o možnost získat pole position.

Hamilton viní Ferrari z bizarního závěru italské kvalifikace

Hamilton viní Ferrari z bizarního závěru italské kvalifikace

„Z naší strany to rozhodně nebylo úmyslné. I Seb měl na to získat pole position a my samozřejmě nechtěli obětovat jedno auto, abychom s druhým získali pole position,“ řekl Leclerc.

„Myslím, že k situaci, jaká se stala za druhou zatáčkou, by nemělo docházet. Byly tam dva vozy vedle sebe jedoucí 20 km/h a my je nemohli předjet. Myslím, že většina jezdců je chtěla předjet, ale neměli příležitost. Ta situace způsobila ke konci zmatek a některé vozy kvůli tomu nestihly najet do měřeného kola,“ popsal.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Hamilton viní Ferrari z bizarního závěru italské kvalifikace

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00