Vettel není spokojen s Leclercovým chováním v italské kvalifikaci

Sebastian Vettel si po kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vozů formule 1 postěžoval na chování svého týmového kolegy Charlese Leclerca. Podle čtyřnásobného mistra světa se Leclerc nedržel předem stanoveného plánu Ferrari.

Leclerc získal svou čtvrtou letošní pole position v kvalifikaci, ve které se jezdci tak moc snažili získat si co nejlepší pozici pro závěrečný pokus, že do něj v závěru třetí části nestihli někteří vůbec najet.

Mezi nimi byl také Vettel. V prvních pokusech v Q3 jel Vettel před Leclercem a pomáhal tak svému týmovému kolegovi vyvážet se za jeho vozem. Pro druhý pokus si oba jezdci měli pozice prohodit, a naopak Leclerc měl pomoci Vettelovi.

Za chaos v závěru kvalifikace padly jen napomenutí

Za chaos v závěru kvalifikace padly jen napomenutí

„Nejsem spokojen s tím, jak to probíhalo. Stejně jako řadě dalších jezdců se nám nepodařilo najet do druhého pokusu. V prvním pokusu jsem byl tím vpředu, byl jsem sám. Pro druhý pokus jsem neměl být tím vpředu,“ řekl Vettel.

Podle Vettela mohou za zdržení i další jezdci. „Snažil jsem se před ně dostat. Myslím ale, že tam byl mclaren a renault, které blokovaly cestu.“

Vettel nakonec obsadil čtvrté místo, nicméně věří, že kdyby měl možnost zajet druhý pokus a využít větrného pytle za Leclercovým vozem, mohl získat pole position.

„S vozem jsem spokojen, kvalifikace byla dobrá. Měl jsem opravdu dobré kolo, jen mě nikdo netáhl. To dnes udělalo rozdíl v tom, že máte nebo nemáte pole position.“

Leclerc vyloučil, že by Ferrari taktizovalo

Vítěz italské kvalifikace Leclerc popřel, že by se Ferrari snažilo taktizovat ve snaze připravit tým Mercedes o možnost získat pole position.

Hamilton viní Ferrari z bizarního závěru italské kvalifikace

Hamilton viní Ferrari z bizarního závěru italské kvalifikace

„Z naší strany to rozhodně nebylo úmyslné. I Seb měl na to získat pole position a my samozřejmě nechtěli obětovat jedno auto, abychom s druhým získali pole position,“ řekl Leclerc.

„Myslím, že k situaci, jaká se stala za druhou zatáčkou, by nemělo docházet. Byly tam dva vozy vedle sebe jedoucí 20 km/h a my je nemohli předjet. Myslím, že většina jezdců je chtěla předjet, ale neměli příležitost. Ta situace způsobila ke konci zmatek a některé vozy kvůli tomu nestihly najet do měřeného kola,“ popsal.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Váš názor Další článek: Hamilton viní Ferrari z bizarního závěru italské kvalifikace
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
2. prosince | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30