Vettel není ani na úrovni Kubici, Charles ho porazí, říká Marciello

Raffaele Marciello si myslí, že Sebastian Vettel není na úrovni některých špičkových jezdců. Charles Leclerc ho podle něj může porazit hned v příštím roce.
Vettel není ani na úrovni Kubici, Charles ho porazí, říká Marciello

Raffaele Marciello v roce 2013 vyhrál dominantním způsobem evropskou formuli 3 a vypadalo to, že po delší době máme v motorsportu Itala, který by se mohl dostat do F1.

Marciello byl navíc členem Jezdecké akademie Ferrari a monopost F1 si několikrát vyzkoušel. V GP2 se mu však už tolik nedařilo a před dvěma lety své snahy o vstup do královny motorsportu vzdal. Nyní závodí v Blancpain GT.

Marciello měl nedávno obrovskou a tak trochu škodolibou radost, že Ferrari potvrdilo příchod Charlese Leclerca. Podle Itala se může opakovat situace z Red Bullu v roce 2014. Na co naráží? Čerstvý čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel v této sezóně nestačil na svého týmového kolegu. Ricciardo získal 238 bodů, Vettel 167.

„Vettel nikdy nebyl na úrovni Hamiltona, Alonsa nebo dokonce Kubici,“ řekl Marciello pro Formula Passion. 

„Jsem přesvědčený, že až Charles přijde do Ferrari, může ho hned porazit. Myslím, že pokud Ferrari letos nevyhraje šampionát, bude to zodpovědnost Vettela.“

Raffaele Marciello se vzdal šancí na formuli 1

Raffaele Marciello se vzdal šancí na formuli 1

Podle Marciella by nejlepší pilot měl mít schopnost se přizpůsobit okolnostem, což u Vettela nevidí. 

„Říkali, že vůz vyhovoval více Danielovi než Sebastianovi. Můžete si říkat, co chcete, ale šampion by měl vždy vědět, jak se přizpůsobit a nesmí trpět pod tlakem tak, jako se to děje u Vettela.“

„Srovnání s Räikkönenem není příliš spolehlivé. Když jsem v roce 2014 testoval v Abú Dhabí, byl jsem o sedm desetin rychlejší než Kimi, ale to neznamená, že jsem silnější než on. Jen jsem chtěl jet na limitu. Kimi možná před několika lety ztratil trochu motivace.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (182) Další článek: Pozdvižení kolem mojí osoby bylo přehnané, říká Budkowski
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.