Vettel neměl dostat přísnější penalizaci než já, říká Stroll

Pilot Ferrari Sebastian Vettel i jeho soupeř z týmu Racing Point Lance Stroll byli ve Velké ceně Itálie formule 1 penalizování za nebezpečný návrat na trať. Vettel však dostal přísnější trest.

Vettel udělal v šestém kole závodu na italské Monze chybu v šikaně Variante Ascari. Na trať se však vrátil nebezpečným způsobem, při kterém narazil do právě projíždějícího vozu Lance Strolla a poškodil si přední křídlo.

Stroll skončil po kontaktu ve štěrkové únikové zóně. Ani on si však při návratu na trať nepočínal bezpečně a vjel do cesty Pierru Gaslymu, který se mu sice dokázal vyhnout, ale musel při tom vyjet mimo trať.

A zatímco Vettel dostal za svůj prohřešek trest stop&go na 10 sekund, Stroll musel za trest jen projet boxovou uličkou.

Vettel před kolizí Strolla neviděl, od zákazu startu jej dělí tři trestné body

Vettel před kolizí Strolla neviděl, od zákazu startu jej dělí tři trestné body

„Myslím, že bychom oba měli dostat stejný trest - průjezd boxy. Nevím, proč tomu tak nebylo. Myslím, že to skutečně není spravedlivé, protože to bylo stejné, co jsem udělal já,“ řekl Stroll, který kromě toho dostal také dva trestné body.

„Tím způsobem, jakým se vracel na trať, ji doslova zablokoval. Snažil jsem se mu vyhnout, ale při návratu na trať do mě narazil. Vrazil do mé pravé zadní části, a to mě roztočilo,“ popsal kontakt s Vettelem.

„I já se pak musel vrátit na trať, nebyl jsem schopen vidět nikoho, kdo přijížděl z pravé strany. Na výjezdu z desáté zatáčky jsem stál uprostřed trati, snažil jsem se proto jen uhnout z cesty a myslím, že se stalo něco podobného, jako když se vracel na trať Seb.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: GP Itálie 2019: Nejrychlejší kola a strategie

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10