Vettel nemá ve Ferrari budoucnost, říká Marko

Sebastian Vettel se v Rusku po startu dostal do vedení závodu, ale poté byl vyzván, aby pustil Leclerca.

Podle dohody měl Leclerc Vettelovi na startu pomoci jízdou v závěsu. Vettel se tak měl dostat před Hamiltona, ale dostal se i před Leclerca. Ferrari proto chtělo jezdce prohodit. Nakonec se tak stalo (dle Binotta neúmyslně) v boxech.

„Ferrari se nepodařilo vyhrát s nejrychlejším autem,“ řekl Helmut Marko pro Auto Bild Motorsport. 

„Sebastiana, přestože byl nejrychlejší, obětovali. Vettel nemá ve Ferrari budoucnost. Už jsem si tím jistý.“

Binotto vysvětlil start, prohození pozic i zastavení Vettela

Binotto vysvětlil start, prohození pozic i zastavení Vettela

Sebastian Vettel má aktuálně smlouvu do konce příštího roku. V té době končí smlouvy také Hamiltonovi nebo Verstappenovi. Na druhou stranu v roce 2021 přijdou nová pravidla, což může zásadně ovlivnit formy jednotlivých týmů. Forma v příštím roce tak nebude zárukou formy v roce následujícím.

Villeneuve: Karma je potrestala

Podle Jacquese Villeneuva byl Vettel v Rusku rychlejší než Leclerc. „Vettel nastavil své auto na závod, byl tam mnohem rychlejší. Body se rozdělují až v závodě. Ferrari má nyní vážný problém.“ 

„Nelíbilo se mi, jak Ferrari řídilo strategii,“ pokračuje Kanaďan pro Sky Sports Italy.

„Nemuseli okamžitě říkat Vettelovi, aby vrátil místo. Strávili zbytek závodu přemýšlením o tom, jak dostat Leclerca zpět. A karma je pak potrestala.“

„Lewis byl překvapivě rychlý. Ferrari mělo přemýšlet o tom, jak natáhnout náskok na Hamiltona a ne přemýšlet o tom, že Leclercovi vrátí první místo.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Steiner urážel stewardy. Může mít problém s FIA
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00