Vettel nemá sedačku jistou, překvapil Arrivabene

Ferrari vloni přivítalo Sebastiana Vettela, který vyhrál tři závody, a vše vypadalo pro letošní rok optimisticky. Jenomže letos boj o titul nepřišel a na Vettelovi je občas znát frustrace.
Vettel nemá sedačku jistou, překvapil Arrivabene

Nejen že Ferrari nevyhrává a letos nevyhrálo, ale jak se sezóna blíží ke svému konci, forma rudých vozů postupně spíše klesá. Nevypadá to, že se Ferrari podaří zvrátit alespoň souboj o druhé místo s Red Bullem.

Na Vettelovi je občas vidět frustrace a dostavují se už i chyby. Räikkönen je mu navíc v poslední době minimálně vyrovnaným soupeřem.

Ferrari 2016

  • Räikkönen: 160 bodů
  • Vettel: 153 bodů

Maurizio Arrivabene naznačil, že čtyřnásobný mistr světa nemá nic jisté.

Sky Sports Italie se zeptala šéfa týmu, zda nezvažují posílit sebedůvěru Vettela prodloužením kontraktu, jak to kdysi udělali u Schumachera.

„Nemyslím si, že můžeme podnítit jeho sebedůvěru prodloužením smlouvy,“ uvedl Arrivabene. „Hodně věcí se změnilo a to, co fungovalo s Michaelem, nemusí nutně fungovat se Sebastianem.“

„Sebastian se prostě musí soustředit na auto. Je to člověk, který toho dává tolik, ale někdy to znamená, že se zajímá o vše. Někdy mu tak musíte připomenout, aby se zaměřil na hlavní práci.“

„Sebastian s námi má nyní smlouvu. Spolupracujeme letos a budeme spolupracovat v příštím roce. V průběhu příští sezóny uvidíme… Každý z nás má cíle. Mám je já, má je tým, má je Sebastian. Všichni je máme. Je tedy správné, že každý, bez ohledu na to, kdo to je, si musí své místo a plat zasloužit.“

Vettel ukazuje, jak dobrý byl Fernando, říká Briatore

Vettel ukazuje, jak dobrý byl Fernando, říká Briatore

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Počtvrté už do stejné řeky nevstoupí. Allison prý odmítl Renault

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00