Vettel nemá sedačku jistou, překvapil Arrivabene

Ferrari vloni přivítalo Sebastiana Vettela, který vyhrál tři závody, a vše vypadalo pro letošní rok optimisticky. Jenomže letos boj o titul nepřišel a na Vettelovi je občas znát frustrace.
Vettel nemá sedačku jistou, překvapil Arrivabene

Nejen že Ferrari nevyhrává a letos nevyhrálo, ale jak se sezóna blíží ke svému konci, forma rudých vozů postupně spíše klesá. Nevypadá to, že se Ferrari podaří zvrátit alespoň souboj o druhé místo s Red Bullem.

Na Vettelovi je občas vidět frustrace a dostavují se už i chyby. Räikkönen je mu navíc v poslední době minimálně vyrovnaným soupeřem.

Ferrari 2016

  • Räikkönen: 160 bodů
  • Vettel: 153 bodů

Maurizio Arrivabene naznačil, že čtyřnásobný mistr světa nemá nic jisté.

Sky Sports Italie se zeptala šéfa týmu, zda nezvažují posílit sebedůvěru Vettela prodloužením kontraktu, jak to kdysi udělali u Schumachera.

„Nemyslím si, že můžeme podnítit jeho sebedůvěru prodloužením smlouvy,“ uvedl Arrivabene. „Hodně věcí se změnilo a to, co fungovalo s Michaelem, nemusí nutně fungovat se Sebastianem.“

„Sebastian se prostě musí soustředit na auto. Je to člověk, který toho dává tolik, ale někdy to znamená, že se zajímá o vše. Někdy mu tak musíte připomenout, aby se zaměřil na hlavní práci.“

„Sebastian s námi má nyní smlouvu. Spolupracujeme letos a budeme spolupracovat v příštím roce. V průběhu příští sezóny uvidíme… Každý z nás má cíle. Mám je já, má je tým, má je Sebastian. Všichni je máme. Je tedy správné, že každý, bez ohledu na to, kdo to je, si musí své místo a plat zasloužit.“

Vettel ukazuje, jak dobrý byl Fernando, říká Briatore

Vettel ukazuje, jak dobrý byl Fernando, říká Briatore

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Počtvrté už do stejné řeky nevstoupí. Allison prý odmítl Renault

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen