Vettel nemá omluvu, Räikkönen měl problém s pneumatikami

Vedoucí muž průběžného pořadí Sebastian Vettel zaznamenal v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu nejhorší kvalifikační výsledek v letošní sezóně, když obsadil čtvrtou pozici.
Vettel nemá omluvu, Räikkönen měl problém s pneumatikami

Vettel přišel o velkou část sobotního dopoledního tréninku, když muselo Ferrari v jeho voze kvůli problémům s hydraulikou přejít ke staršímu motoru. Jeho ferrari bylo včas připraveno pro kvalifikaci a v Q2 obsadil třetí místo. V poslední části však byl překonán svým týmovým kolegou a obsadil čtvrtou pozici.

„Myslím, že ten výsledek je OK, ale nejsem samozřejmě zcela spokojen,“ řekl Vettel. „Dnešní ráno nepomohlo, to ale není omluva, odjeli jsme dostatek kol.“

„Nakonec, byl jsem (na trati) sám a v posledním sektoru jsem se za nikoho nepověsil do větrného pytle. Nejsem ale velký fanoušek výmluv, mohl jsem to zajet lépe. Možná tak třetí místo bylo maximem.“

Vettel nechápe smysl sociálních sítí

Vettel nechápe smysl sociálních sítí

Zahřát pneumatiky je problém, říká Räikkönen

Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen obsadil v kvalifikaci třetí místo. Vettela přitom v kvalifikaci porazil letos teprve podruhé. Na nejrychlejšího Lewise Hamiltona však ztratil jednu sekundu, podle jeho slov je v ulicích Baku největším problémem zahřát pneumatiky.

„Je skutečně velmi obtížné přimět pneumatiky fungovat,“ přiznal Räikkönen.

„Z poslední sady jsem měl lepší pocit z pohledu jejího zahřátí, pořád to ale nebylo perfektní.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso bude v závodě spoléhat na nehody jezdců před ním

12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00