Vettel nejdřív dostal závod pod kontrolu a pak se bavil

Boj o titul nevzdává: „Pořád se to může povést.“

Klepněte pro větší obrázekSebastian Vettel věří, že letošní šampionát pro něj ještě není úplně ztracený. Jezdec Red Bullu dnes suverénně vyhrál Velkou cenu Japonska a náskok vedoucího Buttona stáhl o devět bodů. Teď jich na něj ztrácí 16.

Do konce sezony už ale zbývají jen dva závody. „Pořád se to může povést,“ věří Vettel. „Musíme bojovat a vyhrávat jako dneska.“

V Suzuce startoval dvaadvacetiletý Němec z pole position a bylo to poprvé, kdy vedl závod od začátku až do konce. Za ním dojeli Jarno Trulli a Lewis Hamilton.

Největší hrozbou byl hned na startu právě Hamilton se svým KERS. „Bylo to těsnější, než bych čekal,“ přiznal Vettel. „V nájezdu do první zatáčky se najednou objevil po levé straně. Byl jsem na vnitřku, takže jsem měl výhodu, ale i tak to bylo o fous.“

„Od té chvíle jsem dal všechno do každého kola. Auto bylo skvělé, jeli jsme do boxů později než Jarno a Lewis, a vyšlo nám to. Všechno jsme to měli pod kontrolou.“

Ke konci závodu už se Vettel skoro nudil. „Chtěl jsem se trochu pobavit, tak jsem na to šlápl a zajel jedno extra rychlé kolo. Pak se ale ozval můj inženýr, ať jsem opatrný na pneumatiky, že by taky ještě mohl vyjet safety car. A dvě kola na to byl tam,“ popsal.

Red Bull se při několika posledních evropských závodech potýkal s problémy. Především mu docházejí motory, kvůli kterým musel na čas i omezit tréninky. Před týdnem v Singapuru už ale vedení týmu usoudilo, že nemá co ztratit, a obnovilo normální režim.

„V posledních několika závodech to bylo jako na houpačce. Jednou jsme byli silní, podruhé zase ne. Je fajn být zpátky,“ řekl Vettel.

Mark Webber pojal dnešní závod spíš jako testování. V sobotu ráno si rozbil auto a nemohl nastoupit do kvalifikace. Startoval poslední a celé odpoledne zůstal na chvostu.

Další článek: Dnešek Trullimu přinesl nejlepší výsledek za poslední čtyři roky