Vettel nehraje čistou hru a jednou by toho mohl litovat, říká Häkkinen

Finské legendě se nelíbí Vettelovo jednání v souvislosti s ignorováním týmových příkazů, kterého byli fanoušci formule 1 naposledy svědky minulý týden v Číně. Postupem času by na to prý Němec mohl doplatit.
Vettel nehraje čistou hru a jednou by toho mohl litovat, říká Häkkinen

Sebastian Vettel se během uplynulého závodního víkendu postaral o nemalé pozdvižení, když se zdráhal pustit před sebe rychlejšího týmového kolegu Daniela Ricciarda, ačkoliv se jednalo o přímé nařízení ze strany inženýrů na boxové zídce Red Bullu.

Nakonec se Němec těmto příkazům podvolil a vyklidil Australanovi cestu, svoji nelibost dal ovšem patřičně najevo.

Bývalý pilot Lotusu a McLarenu a dvojnásobný šampión F1 v jedné osobě, Fin Mika Häkkinen, si o tom nicméně myslí své.

„Pro Vettela je smutným překvapením, že jej Ricciardo konstantně poráží, instrukce týmu ale musejí být uposlechnuty,“ cituje Häkkinena německý Auto Bild.

Případ z uplynulého týdne ostatně není prvním, kdy se Němec postavil příkazům ze strany vedení stáje. Nejvíce na sebe v tomto směru Vettel upozornil zřejmě před rokem v Malajsii, kdy navzdory dnes již slavnému signálu ‚multi 21‘ zaútočil na svého tehdejšího kolegu Marka Webbera a dojel si pro vítězství v závodě.

Podle Hakkinena by všech těchto činů mohl Němec jednou v budoucnu litovat.   

„Vettel se chová způsobem, kterým si dříve či později ublíží, jelikož takovéto věci si člověk pamatuje, když má dojít na změnu týmu,“ dodává legenda formule 1s tím, že úřadující čtyřnásobný šampión nehraje „čistou hru“.   

Další článek: Williams dal Massovi prostor, a to mu prospívá, míní Smedley

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10