Vettel nechápe, proč v britské kvalifikaci rychlostně nestačil

Sebastian Vettel v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie vozů formule 1 na nejrychlejší nestačil. Obsadil až šesté místo se ztrátou téměř sedmi desetin sekundy na nejrychlejšího Valtteriho Bottase.
Vettel nechápe, proč v britské kvalifikaci rychlostně nestačil

Kromě obou pilotů Mercedesu a Red Bullu skončil v sobotu před Vettelem i jeho týmový kolega z Ferrari Charles Leclerc, který odstartuje ze třetího místa.

„Alespoň jsem se zúčastnil. Neměl jsem ale rychlost. Obvykle od Q1 do Q3 zrychlujete, aniž byste něco dělali, ale to se dnes nestalo. Myslím, že v Q1 jsme byli stejně rychlí jako v Q3, bylo to trochu zvláštní. Neměl jsem ve voze dobrý pocit, což také nepomohlo,“ řekl Vettel.

Němec za Leclercem zaostává po celý víkend. V kvalifikaci byl Monačan rychlejší o téměř půl sekundy.

„Myslím, že odvedl skutečně dobrou práci, já na to teď nemám odpověď. Myslím, že je to rovnoměrně rozložené, všude trochu získával. Dnes odpoledne jsem skutečně neměl dobrý pocit a tady to trochu potřebujete, abyste poslali auto z jedné strany na druhou,“ dodává Vettel s očekáváním, že největším soupeřem Ferrari v závodě bude Red Bull.

„V závodě to nikdy není problém, normálně je to v pohodě. Mercedesy budou rychlé, myslím ale, že závodní rychlost vypadá dobře. Bude to tvrdá bitva mezi námi a red bully.“

Leclerc ve druhé řadě

Přestože mu pole position unikla o pouhých 79 tisícin, zařadil se Leclerc až na třetí místo. Nejrychlejší dvojice mercedesů se totiž vešla do šesti tisícin sekundy a na pilota Ferrari tak zbyla druhá řada.

Leclerc si ale myslí, že je Ferrari Mercedesu blíže, než očekávalo, přesto podle něj bude v závodě obtížné jim konkurovat.

„Když se podíváme na páteční závodní simulace, tak myslím, že bude velmi obtížné s nimi bojovat. Závodní rychlost (Lewise Hamiltona) byla velmi dobrá,“ řekl Leclerc.

Piloti Ferrari do závodu odstartují na měkké směsi, zatímco red bully, které na roštu oddělují třetího Leclerca a šestého Vettela, budou obuty do střední směsi.

„Také Red Bull se zdá být v závodním režimu velmi rychlý, takže to bude těžké. Je to trať, na které se celkem těžce předjíždí, takže když na startu získáme nějaké pozice, máme potom šanci je udržet.“

Leclerc byl přesto se svým kolem ve třetí části kvalifikace spokojen.

„V poslední zatáčce jsem mohl být trochu rychlejší, ale ne o moc. Celkově jsme velmi spokojeni s výkonností, jsme velmi blízko Mercedesu. Nečekali jsme to, mysleli jsme, že se tento víkend budeme trápit více. Od prvního tréninku se potýkáme s problémy v přední části vozu, bylo to také v kvalifikaci, ale možná už trochu méně,“ dodal.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10