Vettel nečekal, že bude mít Red Bull stále takové problémy

Sebastian Vettel přiznává, že ho průběh posledních dnů předsezonního testování nepříjemně překvapuje. Čekal, že se Red Bullu už bude dařit o poznání lépe.
Vettel nečekal, že bude mít Red Bull stále takové problémy

I poslední dny letošních předsezonních testů jsou pro Red Bull tragické. Během soboty sice vyjel Sebastian Vettel na trať, ovšem technické potíže nastaly už během zaváděcího kola, takže se musel obhájce titulu vrátit zpět ke svým mechanikům. Při dalším pokusu o pokračování v plánovaném programu se mu dokonce ani nepodařilo dostat se z pitlane. Vettelův týmový kolega Daniel Ricciardo dokázal o den dříve, v pátek, odjet celých šedesát šest kol. O to větším zklamáním je pak včerejší neúspěch.

"Mysleli jsme si, že budeme tento týden v porovnání s tím minulým v o dost lepší pozici. To se ale zrovna moc nesplnilo," říká zklamaný Vettel. "V této fázi zatím není důvod to zbytečně emotivně prožívat. Musíme postupovat krůček po krůčku. Víme, jak závažné to je, obzvlášť uvnitř týmu, na naší straně a na straně Renaultu.

Není důvod malovat si všechno černými barvami. Víme, že jsou to těžké časy, všichni si to uvědomují, ale jsou motivovaní, abychom se z toho dostali. Abychom pokračovali dál a zjistili, kde vlastně jsme," dodává čtyřnásobný mistr světa.

Diskuze (30) Další článek: Analýza: Proč se zase můžeme těšit na zcela odlišnou formuli 1?
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10