Vettel nečekal, že bude mít Red Bull stále takové problémy

Sebastian Vettel přiznává, že ho průběh posledních dnů předsezonního testování nepříjemně překvapuje. Čekal, že se Red Bullu už bude dařit o poznání lépe.
Vettel nečekal, že bude mít Red Bull stále takové problémy

I poslední dny letošních předsezonních testů jsou pro Red Bull tragické. Během soboty sice vyjel Sebastian Vettel na trať, ovšem technické potíže nastaly už během zaváděcího kola, takže se musel obhájce titulu vrátit zpět ke svým mechanikům. Při dalším pokusu o pokračování v plánovaném programu se mu dokonce ani nepodařilo dostat se z pitlane. Vettelův týmový kolega Daniel Ricciardo dokázal o den dříve, v pátek, odjet celých šedesát šest kol. O to větším zklamáním je pak včerejší neúspěch.

"Mysleli jsme si, že budeme tento týden v porovnání s tím minulým v o dost lepší pozici. To se ale zrovna moc nesplnilo," říká zklamaný Vettel. "V této fázi zatím není důvod to zbytečně emotivně prožívat. Musíme postupovat krůček po krůčku. Víme, jak závažné to je, obzvlášť uvnitř týmu, na naší straně a na straně Renaultu.

Není důvod malovat si všechno černými barvami. Víme, že jsou to těžké časy, všichni si to uvědomují, ale jsou motivovaní, abychom se z toho dostali. Abychom pokračovali dál a zjistili, kde vlastně jsme," dodává čtyřnásobný mistr světa.

Další článek: Analýza: Proč se zase můžeme těšit na zcela odlišnou formuli 1?

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10