Vettel nebyl k poražení, a tak si Iceman nezoufá

Lepší kvalifikační pozice by sice závod usnadnila, nicméně na boj o vítězství prý Lotus dnes podle Räikkönena jednoduše neměl. AKTUALIZOVÁNO
Vettel nebyl k poražení, a tak si Iceman nezoufá

Kimi Räikkönen předvedl, že společně se svým vozem umí být velmi šetrný k pneumatikám, čehož využil ke strategii pouze dvou zastávek v boxech a konečnému druhému místu v závodě. Stejná pozice finskému závodníkovi náleží také v pořadí šampionátu jezdců. 

"Celkově jsme neměli rychlost k tomu, abychom porazili Red Bull. Včera jsme mohli být rychlejší. Stejně bychom ale nemohli bojovat o první místo. Takže je to dobrý výsledek. Získali jsme dost bodů. Zároveň jsme na Seba moc neztratili. Včera to nebylo ideální. Už v pátek jsme ale věděli, že dva pitstopy budou OK. Dnes to fungovalo. Získali jsme mnoho pozic. Start a první dvě kola nebyla moc dobrá. Poté mě ale začalo auto konečně poslouchat. Mohl jsem jet víc a víc naplno," okomentoval svůj závod Räikkönen. 

Romain Grosjean se v úvodních závodech sezony trápil. Nyní to vypadá, že si v Bahrajnu spravil chuť. Po pěkném výkonu a několika pohledných soubojích si vyjel první pódium v sezoně. 

"Je skvělé vrátit se na stupně vítězů. Náš tým se postaral o krásný výsledek. Začátek sezony pro mě nebyl zrovna nejlehčí, ale o tomto víkendu jsme vykázali slušný progres a jsme zpátky tam, kde bychom snad měli být. Cítím se teď mnohem líp. Dnešní výsledek je zaslouženou odměnou za práci členů týmu. Závod byl hodně zábavný a nabitý souboji. Nebyla nouze ani o napínavé momenty. 

Startovali jsme jedenáctí, o to jsou stupně vítězů sladší. Konzistence nám nechyběla, dojížděli jsme na bodech, ale teprve teď konečně zase můžeme cílit na vysoká umístění. Tohle je fajn start," řekl Grosjean.

Další článek: Button: To bych od týmového kolegy nečekal!

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon