Vettel nebyl k poražení, a tak si Iceman nezoufá

Lepší kvalifikační pozice by sice závod usnadnila, nicméně na boj o vítězství prý Lotus dnes podle Räikkönena jednoduše neměl. AKTUALIZOVÁNO
Vettel nebyl k poražení, a tak si Iceman nezoufá

Kimi Räikkönen předvedl, že společně se svým vozem umí být velmi šetrný k pneumatikám, čehož využil ke strategii pouze dvou zastávek v boxech a konečnému druhému místu v závodě. Stejná pozice finskému závodníkovi náleží také v pořadí šampionátu jezdců. 

"Celkově jsme neměli rychlost k tomu, abychom porazili Red Bull. Včera jsme mohli být rychlejší. Stejně bychom ale nemohli bojovat o první místo. Takže je to dobrý výsledek. Získali jsme dost bodů. Zároveň jsme na Seba moc neztratili. Včera to nebylo ideální. Už v pátek jsme ale věděli, že dva pitstopy budou OK. Dnes to fungovalo. Získali jsme mnoho pozic. Start a první dvě kola nebyla moc dobrá. Poté mě ale začalo auto konečně poslouchat. Mohl jsem jet víc a víc naplno," okomentoval svůj závod Räikkönen. 

Romain Grosjean se v úvodních závodech sezony trápil. Nyní to vypadá, že si v Bahrajnu spravil chuť. Po pěkném výkonu a několika pohledných soubojích si vyjel první pódium v sezoně. 

"Je skvělé vrátit se na stupně vítězů. Náš tým se postaral o krásný výsledek. Začátek sezony pro mě nebyl zrovna nejlehčí, ale o tomto víkendu jsme vykázali slušný progres a jsme zpátky tam, kde bychom snad měli být. Cítím se teď mnohem líp. Dnešní výsledek je zaslouženou odměnou za práci členů týmu. Závod byl hodně zábavný a nabitý souboji. Nebyla nouze ani o napínavé momenty. 

Startovali jsme jedenáctí, o to jsou stupně vítězů sladší. Konzistence nám nechyběla, dojížděli jsme na bodech, ale teprve teď konečně zase můžeme cílit na vysoká umístění. Tohle je fajn start," řekl Grosjean.

Další článek: Button: To bych od týmového kolegy nečekal!

22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.
21. února | Latifiho dnes podle Williamsu zastavil senzor.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00