Vettel nebude za výměnu převodovky penalizován

Ferrari zásluhou Sebastiana Vettela sice obsadilo ve druhém tréninku na Velkou cenu Abú Dhabí třetí místo, pro německého pilota však trénink kvůli technickým problémům skončil předčasně.
Vettel nebude za výměnu převodovky penalizován

Sebastian Vettel (5./3.)

Němec musel v závěru druhého tréninku odstavit své ferrari vedle trati kvůli poruše převodovky. Jak však potvrdil sám Vettel, převodovka, kterou měl ve voze, nebyla určena pro závod, Vettel se proto nemusí obávat penalizace na roštu za její výměnu. 

„Samozřejmě to v pátek není ideální, nemělo by to ale mít žádný dopad,“ řekl 29letý pilot Ferrari.

„Bylo zajímavé podívat se na ostatní vozy. Obvykle jsem rád, když nemám tuhle možnost, myslím ale, že dnes to bylo zajímavé, i když to bylo jen na pár kol. Myslím, že většinu svých úkolů jsme splnili, takže můžeme být spokojeni.“

„Myslím, že to pro nás byl jeden z těch lepších pátků. Na horké trati jsme se (v prvním tréninku) trochu trápili, večer se to uklidnilo, vůz byl klidnější. Takže to ve skutečnosti bylo docela dobré. Jsem šťastný.“

„Při dlouhých jízdách jsem se trochu trápil s předními pneumatikami, možná jsem byl až příliš agresivní, celkově se ale vůz choval dobře. Myslím, že bychom měli mít dobrou rychlost.“

„Snad budeme mít zítra v kvalifikaci podobný pocit a dostaneme vůz tam, kam patří. Pak bychom měli mít dobrý závod.“

Kimi Räikkönen (7./6.)

Jeho týmový kolega skončil ve druhém tréninku až za oběma jezdci Red Bullu, na nejrychlejšího Lewise Hamiltona přitom ztratil 603 tisícin.

„Vůz fungoval docela dobře. Je to jen o tom, že jsem nedokázal poskládat dohromady slušné kolo, celkově to byl ale normální den,“ řekl Räikkönen.

„Trochu se nám drolily pneumatiky, to je ale v prvním dni na trati běžné a nebyl to velký problém. Pro závod se to změní.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Verstappen: Souboj s Ferrari bude opět vyrovnaný

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).