Vettel nakonec přeci jen předjížděl pod žlutými vlajkami

Analýzy záběrů z Vettelova vozu odhalily, že se německý pilot Red Bullu dopustil v Brazílii prohřešku, když pod žlutými vlajkami předjížděl, i když jinde, než se původně myslelo. AKTUALIZOVÁNO
Vettel nakonec přeci jen předjížděl pod žlutými vlajkami

Po brazilském závodě analyzovala Vettelovy předjížděcí manévry televize Sky Sports a upozornila na výměnu pozic s Kamujem Kobajašim. Vyšlo ale najevo, že na trati v danou chvíli platily červenožluté vlajky signalizující kluzký povrch, nikoliv žluté.

Ovšem později se objevilo video, které ukazuje, že Vettel předjel Jean-Erica Vergneho pod žlutými vlajkami na rovince mezi třetí a čtvrtou zatáčkou, zřejmě ve třetím nebo čtvrtém kole závodu.

Vettel za tento prohřešek trest nedostal. Proč? Je možné, že si chybu uvědomil a hned Vergnemu pozici vrátil, to z dostupných záznamů zatím nelze odhalit. Nebo si tohoto incidentu stewardi prostě nevšimli.

Výsledek šampionátu to ale v každém případě už nezmění.

Otázkou je, zda se mohlo něco změnit, pokud se Vettel skutečně provinil a stewardi by si toho všimli. Pravděpodobně také ne, protože by Vettel dostal maximálně trest průjezdu boxy, který by ho zřejmě nezdržel tolik, aby v cíli nestačil na titul, zvlášť když měl Red Bull možnost ještě stáhnout před ním jedoucího Webbera.

Aktualizace
Z jiných záběrů se potvrdilo, že u výjezdu z boxů traťový maršál mával zelenou vlajkou. Došlo tedy zřejmě k chybné signalizaci, buď neměla svítit žlutá vlajka na začátku rovinky, jako se to dělo v ostatních případech, kdy byla zadní rovinka pod zelenými vlajkami, nebo maršál měl mávat také žlutou. Leda že by se něco stalo v úseku mezi světelnou vlajkou a maršálem, ale trať tam byla čistá.

Diskuze (489) Další článek: Výsledek z Brazílie Petrovovi pomohl, potvrdila jeho manažerka