Vettel: Na zítřejší závod máme dobrý vůz

Ranní změny nastavení se osvědčily.

I když Sebastian Vettel nakonec nezískal pole position, byl se svým výkonem v kvalifikaci spokojen. Do Velké ceny Španělska vyrazí z druhého místa. Mark Webber se kvalifikoval jako pátý.

"Máme velmi dobré auto. Vypadá to, že i tento víkend funguje vážně dobře, takže jsem spokojen," řekl Vettel. "Při prvním výjezdu ve druhé části kvalifikace jsem se cítil celkem dobře. Myslel jsem, že jsem (v závěru) zajel dobrý čas, ale nakonec ne tak dobrý, abych porazil Jensona (Buttona)."

"Včera jsme se trápili, ale ráno jsme vyzkoušeli jiné nastavení, které fungovalo," přiznal Němec, kterému stačil v první části kvalifikace jediný výjezd na tvrdých pneumatikách a ve druhé jediný na měkkých. "Chválím své mechaniky za skvělou práci, protože některé díly dorazily až na poslední chvíli."

Vettela překvapilo, že se Button dokázal dostat do čela, i když v prvních dvou sektorech byl pomalejší. "Byl to od Jensona výtečný výkon, odvedl skvělou práci a zaslouží si tam (na pole position) být. Překvapilo mě to," přiznal.

I přes ztrátu pole position si Němec myslí, že má na zítřejší závod dobrý vůz. "Pořád bojuji Jenson je momentálně opravdu dobrý, musím ho zkusit porazit," dodal odhodlaně.

Zklamán byl naopak Webber. "Ve třetí části jsem mohl být trochu lepší. Ve druhé to bylo dobré, ale ta není nejdůležitější," posteskl si Australan. "Jsme pátí, tak uvidíme, co se s tím zítra dá dělat." Webber ještě poděkoval svým mechanikům za dobrou práci.

Šéf týmu Christian Horner označil kvalifikaci za velmi vzrušující, pochválil oba své jezdce a věří, že tým má na zítřek dobrou strategii.

Fabrice Lom, který má na starosti motory Renault pro Red Bull, je stejně jako Horner zvědav na hmotnosti vozů pro start závodu. "Myslím, že zítřejší závod bude obtížný. Byla otázka, kde se budeme po úpravách na autě pohybovat. Ale jsme pořád vpředu, takže můžeme být pozitivní pro zbytek šampionátu," věří francouzský inženýr.

Další článek: McLarenům scházela přilnavost

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.